"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
lisatud vaktsineerimise ajagraafik FOTOD! Mustamäel startis mobiilsete vaktsineerimispunktide pilootprojekt (3)
29. juuli 2021
Arkadi Popov. Foto: Scanpix

“Head mustamäelased, ärge laske käest teile kodulinnaosas nii mugavaks ja kättesaadavaks tehtud võimalus kaitsta ennast ja oma lähedasi. Palun vaktsineerige ennast!” ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla juht ja Mustamäe mobiilsete vaktsineerimispunktide projekti eestvedaja dr Arkadi Popov.

Vaata galeriid (37)

Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Mustamäe Linnaosa Valitsus alustasid kolmapäeval, 28. juulil mobiilsete vaktsineerimispunktide pilootprojektiga: iga päev suve lõpuni tegutsevad erinevates Mustamäe asumites mobiilsed vaktsineerimispunktid, kuhu inimestel on erakordselt mugav tulla eelneva registreerimiseta oma igapäevaste toimetamiste vahel.

“Mustamäelased on olnud kogu koroonaviiruse leviku perioodil erakordselt tublid. Seda kohe algusest peale, kui tulid esimesed piirangud. Praeguseks on COVID-19 vastu kaitsesüsti saanud üle poole vaktsineerimisealisi mustamäelasi, mis on Eesti lõikes väga hea tulemus! Ent sellest ei piisa, et sügiseks lubatud kolmandale lainele julgelt vastu astuda,” räägib Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats .“Meie eesmärk on jõuda vähemalt 70%-ni, mis arstide sõnul on miinimumnõue karjaimmuunsuse saavutamiseks.“

Mustamäel, Kaja Kultuurikeskuses (E. Vilde tee 118) tegutseb alates 17. maist Eesti suurimaid vaktsineerimiskeskusi, kus päevas saab kaitsesüsti 800-1200 inimest. Kuigi Eesti meediast võib lugeda inimeste kasina huvi kohta vaktsineerimise vastu, siis Lääne-Tallinna Keskhaigla Kaja Vaktsineerimiskeskus külastajate puuduse üle ei kurda. Suurt rolli selles mängib see, et keskus on lahti seitse päeva nädalas, teenindus on kiire ja sõbralik ning uuendusena saab iga päeva kell 10-18 tulla kaitsesüstimisele ka eelneva registreerimiseta.

Alates 28. juulist muutub vaktsineerimine Mustamäel aga veel lihtsamaks ja mugavamaks, sest

mobiilsed vaktsineerimispunktid toovad selle võimaluse inimestele koduhoovi kätte.

Mustamäe mobiilsete vaktsineerimispunktide esimese nädala töögraafik:

  • N 29. juulil kell 16.00-21.00 Siili Maxima parklas (Sõpruse pst. 171)
  • R 30. juulil kell 16.00-21.00 Mustamäe Keskuse parklas (A. H. Tammsaare tee 104a)
  • L 31. juulil kell 9.00-21.00 Vilde Maxima parklas (E. Vilde tee 75-77)
  • P 1. augustil kell 9.00-21.00 Mustika Keskuse parklas (Karjavälja 4)
  • E 2. augustil kell 16.00-21.00 Magistrali keskuse parklas (Sõpruse pst. 201/203)
  • T 3. augustil kell 16.00-21.00 Mustamäe Kodukeskuse parklas (Sütiste tee 30)

Mustamäe mobiilsetes vaktsineerimiskeskustest saab teha BioNTech Pfizer nii 1. kui 2. kaitsesüsti.

Mobiilsetesse vaktsineerimispunktidesse saab tulla eelregistreerimiseta, ent, et olla kindel, et soovitud päeval vaktsiini jätkub, võivad soovijad ennast kirja panna telefonil 1247.  Registreerimine on avatud.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

njaa
29. juuli 2021 11:09
Igati tore algatus ja läheks isegi, linna teisest otsast, aga paraku on valikus ainult Pfizer :( Kahju, et valik puudub.
Almar Glustsenko
28. juuli 2021 04:16
Ikka minge end kiibistama …………………………………………………… (mille abil riiklikult poliittoetatud kuritegeliku inimeste lausjälgimise ja –kontrollimise teostamiseks ehitavad Auleegioni Ordeni vabamüürlaste ordu liikmed, Arnold Sinisalu ja Toomas Luman, praegu hooga KaPo suurt lisamaja) ……………………………………………………… ja DNA-d hävitava vaktsiiniga mürgitama. …………………………………………………….. Mis sest, et uueduudised.ee-s kirjutab Tõnis Siim Leiu Heaposti teadustööst, et eestlased on kõige valgema pigmendiga rahvus, keda, sionistide ADL Abraham Foxmani kõne alusel valge rassi hävitamisest, on hallidel kardinalidel kõige suurem soov hävitada, kui nad just meiega paljuneda ei saa. ……………………………………………………. ja mis sest, et Tartu Ülikoolis tehtud uuringutes on eestlastel avastatud valk, mis ei lase viirust mõjule, ……………………………………………………. mis sest, et Eestis väidetava “covid-19” haigestumuse luuletamise statistikaks kasutatavad PCR testid ei määra Sars-Cov-2 viirust üldse ………………………………………………………… ja ka siis, kui nad saaksid määrata vaid kõige tavapärasemat Covidi viirust ………………………………………………………… (mis on maailmas ringelnud vähemasti 40 aastat), ……………………………………………………….. mitte sealhulgas ka grippi jms, siis need PCR –testid valetavad ………………………………………………………. (kuna kuni 30 tsükli asemel imiteeritakse nendega viiruse paljunemist inimkehas kuni 42 tsükli vältel) …………………………………………………………. 100-1000 korda …………………………………………………………. ning mis sest, et niisuguse riikliku, kuritegelikult 17 kuu jooksul avalikkusele valetatud, statistika alusel ei saa väita, et viirusehaiguse tunnustena väidetud haigustunnuseid ei tekitata Eesti kurjategijate Riigikogu poolt õhulevisse lubatud 5G mobiiltelefonisageduse ala kõrgema otsa sageduste poolt, mille keelamise palveid erinevate ühiskondlikke gruppide poolt pole Riigikogu vastav komisjon kuritegeliku järjekindlusega täitnud. ………………………………………………………… . (loe: telegram.ee. Teine avalik kiri).
Tallinlane
27. juuli 2021 09:44
Tublid!