"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Nõmmel ootab keskkonnateadlikku omanikku 1175 biokonteinerit (0)
29. juuli 2021
Foto: Nõmme LOV

“Nõmmekate huvi biolagunevate jäätmete kogumiskastide vastu on olnud üsna elav,” ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. “Tänaseks oleme välja andnud juba 835 konteinerit. Kuna konteinereid on piiratud koguses, soovitan huvilistel endast kiiresti teada anda – sest kes hiljaks jääb, see kahjuks ka ilma jääb,” nentis Šillis.

Et nii aias kui köögis tekkivad biojäätmed saaks uue elu väärtusliku komposti või biogaasina, tuleb neid muudest olmejäätmetest eraldi koguda. Nõmme jagab tänavu korteriühistutele ja eramajade omanikele selleks otstarbeks kokku 2010 biokonteinerit. Kogumiskonteineri saamiseks tuleb sellele järele tulla Nõmme Linnaosa Valitsusse aadressil Valdeku 13.

Iga kogumisnõuga läheb kaasa üks rull biolagunevaid kotte ja infovoldik näpunäidetega, millised jäätmed biojäätmete mahutisse sobivad ja millised mitte. Tavaline kilekott teadupärast biojäätmete kogumiseks ei kõlba, sest kompostimisel see ei lagune – biojäätmed tuleb mahutisse asetada eelistatult lahtiselt, paberkotis või biolagunevas kotis.

Tallinna linnaosavalitsused jaotavad sel suvel linlastele ühtekokku 40 000 biojäätmete kogumisnõud, et soodustada biolagunevate jäätmete ringlussevõttu ning edendada keskkonnasõbralikumat eluviisi. 

Biojäätmete kogumisnõude ostmiseks korraldas Tallinna Jäätmekeskus riigihanke, leping sõlmiti soodsaima pakkumise esitanud BioBag Baltic OÜ-ga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.