"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
TLT: mask ei ole karistus, vaid norm, mis hoiab meie ühiskonna terve ja avatuna (4)
29. juuli 2021
Aktsiaseltsi Tallinna Linnatransport juhatuse liige Otto Popel. Foto: Albert Truuväärt

„Maskikandmine on norm, mitte vaid kohustus. Palume kõigi reisijate huvides kanda juba ühissõidukisse sisenedes maski ning desinfitseerida käsi,“ rõhutas Aktsiaseltsi Tallinna Linnatransport juhatuse liige Otto Popel , kelle sõnul on oluline iga reisija panus.

Alates 2. augustist on maskide kandmine kõikides ühissõidukites kohustuslik. Näomaski kasutamine maandab viiruse levikut ja haigestumise riske, kuid mis olulisim – tagab kaasreisijatele turvatunde ning hoiab Eesti avatuna. TLT tagab sõidukite sagedase puhastuse ning alustab desinfitseerimisjaamade lisamist kõikidesse ühissõidukitesse.

Popel lisas, et TLT tagab kõikide pealinna ühissõidukite regulaarse kontaktpindade puhastuse ja desinfitseerimise. „Kõiki busse, tramme ja trolle puhastatakse vähemalt kolm korda ööpäevas. Tuginedes Terviseameti soovitusele, kasutame kõige uudsemat lahendust – Tersano (SAO) dosaatorit-, mis võimaldab lihtsat, ohutumat ja säästlikumat viisi kõikide kõvade pindade igapäevaseks puhastamiseks,” selgitas Popel.

“Desinfitseerimine toimub lõppjaamades, kus kasutatakse osoneeritud vett, mis hoiab pinnad pisikuvabadena. Osoneeritud veega puhastatakse nii pindu, põrandaid kui ka istmeid, mis on tänapäeval enamasti kõik kergesti puhastatavast kunstnahast. Pihustatav aine aurustub ka õhku ning aitab eemaldada viirusosakesi. Tegemist on lõhnatu ainega, mis töötab hästi ning aitab hoida ühistranspordi turvalisena,“ lisas ta.

Ööpäevaringselt töötab puhta ja ohutu ühistranspordi teenusepakkumise nimel 98 TLT töötajat, et liinidel olevad sõidukid oleksid desinfitseeritud ja puhtad.

„Lisaks oleme paigaldanud populaarsematel liinidel sõitvatesse sõidukitesse ka desinfitseerimisjaamad, et reisijad saaksid sõidukisse sisenedes käsi desinfitseerida ning seeläbi ohutust suurendada.  Täna on desinfitseerimisseadmetega varustatud 31 sõidukit ning peagi lisandub neid juurde,“ sõnas Popel ja rõhutas, et TLT on välja kuulutanud ka hanke, et leida partner, kes suudaks tagada kõikidesse Tallinna ühissõidukitesse desinfitseerimismasinad. 

TLT juhatuse liige kutsus ka kõiki linlasi üles vaktsineerima.

„Eesti suurima ühistranspordi ettevõttena oleme loonud oma töötajatele võimaluse vaktsineerimiseks: vaktsineerida on saanud nii töökohal, mõned töötajad on saanud immuunsuse juba eelmisel poolaasta jooksul ning paljud ka vaktsiini saanud oma perearsti abil. Kutsume ka kõiki linlasi üles usaldama arste ja teadlasi, end vaktsineerides,“ sõnas Popel.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

võrdlus
30. juuli 2021 12:34
https://www.err.ee/1608227080/ulle-madise-inimesi-rumalaks-pidada-on-nii-ebaeetiline-kui-ulbe Saan kooskõlas tööinspektsiooni selgitustega öelda: kui tööandja soovib, et kõik tema töötajad oleks vaktsineeritud pelgalt sellepärast, et ta ei taha neile võimaliku haigestumise või isolatsioonimineku korral otsida asendajaid ja nendele maksta ja siis veel maksta sellele, kes isolatsiooni läks – siis see ei ole vabaduse printsiibiga ilmselt ühitatav. Aga hoolekande- või tervishoiuasutuses… Inimene töötab kohas, kus tal tõenäoliselt ei ole võimalik kasutada nii jõulisi isikukaitsevahendid, mis tõesti seda viirust kinni hoiavad, aga tal võib olla kiire sekkumisvajadus, näiteks kunstlikku hingamist teha või enneaegse vastsündinuga toimetada või väga raske immuunpuudulikkusega inimest ravida. Seal on tõenäoliselt tervishoiuasutusel põhjendused [vaktsineerimise nõudmiseks] olemas.
valik
29. juuli 2021 20:34
ohtuleht.ee/999503/teeme-selgeks-kuidas-tunda-ara-maski-mis-kaitseb-viiruse-eest lounaeestlane.ee/varske-taani-uuring-naomask-ei-kaitsegi-koroona-eest/
vot tak
29. juuli 2021 19:41
postimees.ee/7260142/advokaadiburoo-maskikandmise-noue-koolides-viib-lapsevanemad-kohtusse Terviseameti kodulehel on selgitatud, et piisavaks loetakse inimeste ütlusi selle kohta, et neil esinevad vastunäidustused maskikandmisele. aki.ee/et/uudised/koroona-vastu-voitlemisel-ei-tohiks-ununeda-meie-koigi-oigused-ja-vabadused Ka maskikandmise kontrolli osas ei ole õigust koguda diagnoose, vaid oluline on arsti kinnitus, et isik ei saa tervislikel põhjustel maski kanda. Andmekaitse Inspektsioonile teadaolevalt on osad arstid vastavaid tõendeid inimeste palvel ka välja andnud. Teema on aktuaalne, kuna politsei võib hakata ka maskikandmisest hoidujaid trahvima. 12.03 saime PPA-lt info, et kehtiva valitsuse korralduse kohaselt arvestab politsei inimese selgitusega ja tõendit pole vaja. Seega saab tööandja arvestada isiku enda kinnitusega.
naer
29. juuli 2021 15:01
No sellist jama on isegi raske kommenteerida. Uus viroloog?