"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Tokyo OM-i korraldajad teatasid 24 uuest koroonanakkuse juhtumist (0)
29. juuli 2021
Foto: Scanpix

Tokyo  olümpiamängude korraldajad teatasid neljapäeval 24 uuest koroonanakkuse juhtumist mängudega seotud inimeste seas, kuid eitavad seost nakkuste arvu tõusuga kogu riigis.

Positiivse koroonaproovi on nüüd andnud vähemalt 193 sportlast, olümpiatöötajat, töövõtjat ja ajakirjanikku, vahendab BNS.

Kolmapäeval lisandus Jaapanis 9583 uut koroonanakkuse juhtu, tegu on esimese korraga kogu pandeemia vältel, mil see arv tõusis üle 9000. Rekordilisest uute juhtude arvust teatati ka pealinnas Tokyos.

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) kõneisik Mark Adams ütles, et miski ei viita seosele kasvavate nakkusnäitajate ja olümpiamängude vahel.

“Nii palju kui mina tean, ei ole ainsatki nakkusjuhtumit, mis oleks levinud sportlastelt või olümpialiikumiselt Tokyo elanikkonna sekka,” ütles ta ajakirjanikele.

Korraldajate sõnul ei suurenda olümpiamängud ka survet Jaapani tervishoiusüsteemile.

Haiglas on ainult kaks mängudega seotud isikut.

Adams märkis, et 310 000 koroonatestist on positiivse tulemuse andnud 0,02 protsenti.

Positiivse testi andnud inimestest 109 on Jaapani elanikud ja ülejäänud on tulnud välisriikidest.

Jaapanis on täielikult vaktsineeritud umbes veerand elanikkonnast. Pandeemia vältel on tuvastatud üle 882 000 nakatumise ning COVID-19 tagajärjel on surnud 15 152 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.