"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
inflatsioon tõusis 4,9 protsendini Eesti inflatsioon oli juulis euroala kiireim (0)
30. juuli 2021

Euroala aastainflatsioon kiirenes Eurostati kiirhinnangu kohaselt juulis juunikuu 1,9 protsendilt 2,2 protsendini; Eestis kiirenes inflatsioon aga 3,7 protsendilt 4,9 protsendini ja on sellega euroala tipus.

Esialgsetel andmetel oli inflatsioon 0,4 protsendiga aeglaseim Maltal ja 0,6 protsendiga Kreekas, selgus Eurostati andmetest. Kiireim aastainflatsioon oli 4,9 protsendiga Eestis, 4,3 protsendiga Leedus ja 3,3 protsendiga Luksemburgis. Üheski euroala riigis deflatsiooni ei esinenud, vahendab BNS.

Lätis kiirenes inflatsioon juunikuu 2,7 protsendilt 2,8 protsendini, Soomes aeglustus 1,9 protsendilt 1,8 protsendile.

Euroala inflatsioonimäära kasvu panustasid juulis 1,5-protsendipunktise kasvuga enim energiahinnad, millele järgnesid 1,1 punktiga toidu-, joogi- ning tubakakaubad ning 0,2 punktiga teenused. Vaid tööstuskaupade inflatsioon aeglustus juuniga võrreldes 0,5 protsendipunkti võrra.

Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu avaldas 8. juulil uue rahapoliitika strateegia, mis seab muuhulgas sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti. Uut strateegiat rakendatakse 22. juulil toimunud ECB nõukogu korralisest rahapoliitikaistungist saati.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.