"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Enamikes maakondades vaktsineeritud üle 60% täiskasvanutest Kiik: praeguse tempoga on reaalne jõuda sügiseks 70% vaktsineerituseni (0)
30. juuli 2021
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Foto: Albert Truuväärt

“Viimase 10 päeva jooksul on tehtud üle  31 000 esmase kaitsesüsti ja kokku ligi 60 000 vaktsineerimist. Tempot tuleb veelgi tõsta ja siin pingutavad koos ministeerium, töörühm, tervishoiuasutused, perearstid ja -õed, kohalikud omavalitsused ning erasektor,” ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

“Järgmisel ja ülejärgmisel nädalal toimuvad täiendavad koolitused neile tervishoiutöötajatele, kellel veel ei ole õigust immuniseerida, sellega suurendame kaitsesüstide tegijate arvu kiiresti sadade võrra ning oleme ühtlasi paremini valmis revaktsineerimise perioodiks,“ lisas Kiik.

Tänahommikuse seisuga oli kaheksas maakonnas vähemalt ühe COVID-19 vastase doosiga vaktsineeritud üle 60% täiskasvanutest, veel kahes maakonnas on sellest puudu alla kahe protsendi.

Kiige sõnul on praeguse tempo jätkudes reaalne jõuda Eestis 70-protsendise täiskasvanute hõlmatuseni sügise alguseks ehk 22. septembriks.

Vaktsineerimise kättesaadavuse parandamiseks avavad kõik maakonnahaiglad järgmisel nädalal vaktsineerimiskabinetid, kuhu saab ilma eelregistreerimiseta kaitsesüstimiseks pöörduda. Samuti laieneb pidevalt mobiilsete üksuste tegevus üle Eesti – kaitsesüsti saab kokku viies vaktsineerimisbussis, samuti teevad tervishoiuasutused väljasõite ning vaktsineerivad soovijaid näiteks rahvamajades ja kaubanduskeskustes. Sellel ja järgmisel nädalal kokku enam kui 40 kohas. Infot kiirvaktsineerimiste kohta saab veebilehelt www.vaktsineeri.ee ja riigi infotelefonilt 1247.

„Kuhugi ei ole kadunud ka võimalus broneerida eelnevalt aeg ning saada kaitsesüst ilma elavas järjekorras ootamata,“ lisas COVID-19 vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer. „Digiregistratuuris on lähinädalateks saadaval üle 10 000 aja ning neid on pakkuda igas maakonnas. Aja saab broneerida aadressil www.digilugu.ee, helistades 1247 või pöördudes tervishoiuasutuse registratuuri. Ka aina enam perearste on asunud taas vaktsineerima, paljud neist ka laiemalt kui vaid oma nimistus.“

Lisaks on vaktsineerimise võimalus ka 9 maakonna apteekides, info ja registreerimine https://vaktsineeriapteegis.ee/koroonaviirus

Kõige rohkem on täisealisi vaktsineeritud Hiiumaal (73%), järgnevad Tartumaa (67%), Viljandimaa (62%), Läänemaa, Jõgevamaa ja Saaremaa (61%), Raplamaa ja Järvamaa (60%). Lääne-Virumaal on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud 59% ja Põlvamaal 58% täiskasvanutest. Ida-Virumaal on vaktsineeritud 40%, Võrumaal 52%, Valgamaal 53%, Pärnumaal ja Harjumaal 55% täiskasvanutest.

Eestis keskmiselt on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 57,02% täiskasvanutest. Kokku on ühe kaitsesüsti saanud 633 849 inimest, vaktsiinikuur on lõpetatud 558 566 inimesel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.