"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Merivälja tee 33 läheb avalikule arutelule (0)
30. juuli 2021
Merivälja tee 33 võiks tulevikus välja näha just selline. Foto: Pirita LOV

5. augustil toimub Pirita linnaosa valitsuses Merivälja tee 33 projekteerimistingimuste eelnõu väljapaneku tulemuste avalik arutelu.

Pirital asuva Merivälja tee 33 kinnistu detailplaneeringu tingimuste täpsustamiseks koostatud projekteerimistingimuste eelnõu oli avalikul väljapanekul 7.– 21. juunini. Avaliku väljapaneku kestel esitati hulk kirjalikke vastuväiteid, ettepanekuid ja arvamusi.

„Avaliku arutelu käigus tutvustatakse väljapaneku tulemusi ning vastuväited ja ettepanekud saavad esmased vastused. Uue eskiislahendusega soovib arendaja muuta hoonesiseseid funktsioone. Esimesel korrusel avataks randa ja kohalikku piirkonda teenindav restoran, apteek ning ratturitele mõeldud pesemis- ja riietusruumid,,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

“Lisanduvad kaubanduspinnad ja kohalikku kogukonda teenindavad teenused. Kui varasemas projektis oli hoone teisele korrusele plaanitud erihaigla, siis uue eskiisprojekti järgi ehitatakse sinna büroo- ja teenindusruumid, nagu näiteks ilu- ja massaažisalong ning lastehoid. Nii oleme ringiga tagasi kaheksa aastat tagasi püstitatud eesmärgi juures: Merivälja tee 33 kinnistule lubati hoone planeerida tingimusel, et selles osutataks teenuseid nii rannalistele kui ka kogukonnale,” lisas Liinat.

Linnaosavanem tõi esile, et oluline on ka avalikuks kasutamiseks mõeldud parkimisvõimaluse säilimine – detailplaneeringu kohaselt on linnale reserveeritud 64 parkimiskohta. Kokku plaanib arendaja rajada 163 parkimiskohta.

Merivälja tee 33 projekteerimistingimuste eelnõu avaliku väljapaneku tulemusi tutvustav avalik arutelu toimub 5. augustil kell 16 Pirita linnaosa valitsuses (Kloostri tee 6, ruum 123).

Merivälja tee 33. Suvi 2021.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.