"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Omanike Keskliit on mures gaasihinna hüppelise tõusu pärast (0)
30. juuli 2021
Foto: Scanpix

“Oleme suhelnud erinevate teenusepakkujate ning tuleb tõdeda, et lisaks kõrgele maailmaturu gaasihinnale, on hinnakujundamisele aidanud kaasa ka kõrge CO2 saastekvoodi hind, samuti vähene tuuleenergia, mis on tingitud soojast suvest ning vähesest tuulest,” lausus Eesti Omanike keskliidu juht Priidu Pärna.

Liit vaatab Pärna sõnul koduomaniku seisukohalt äreval pilgul gaasihinna tõusu, mis pikema etteteatamiseta kasvatab gaasiarvet poole võrra.

Ta lisas, et mure Eesti koduomanike hakkamasaamise pärast on suur. Ilmaportaalid ennustavad, et soojale suvele järgneb krõbeda pakasega talv ning see hinnatõus annab koduomaniku rahakotile kõva hoobi. “Gaasiturul valitsev vaba konkurents annab igale teenusepakkujale võimaluse oma hinnapoliitika üle ise otsustada. Kuna kodutarbijale on gaasiturg avatud, saame koduomanikule soovitada oma tänane gaasileping üle vaadata, tingimusi gaasimüüjate vahel võrrelda ja vajadusel teenusepakkujat vahetada,” ütles Pärna.

Praegu pakuvad Eestis maagaasi müüki kuus ettevõtet. “Näeme ettevõtete võimalust leida uusi kliente ning pakkuda tarbijale parimat hinda, väiksema marginaaliga ning olla paindlik. Kodutarbijale annab see valikuvõimaluse, saab valida börsihinna ja fikseeritud hinna vahel. Paljud gaasitarbijad pole teadlikud, et neil on võimalik gaasmüüjat vahetada ning see võtab 10 minutit,” ütles Pärna.

Gaasimüüja vahetamise protsess on lihtne, kodutarbija jaoks tasuta ning sellega ei kaasne gaasitarne katkeskust. Uue müüjaga lepingu sõlmimisel, lõpetab uus pakkuja vana lepingu tarbija eest. Nii nagu elektrienergia puhu, on ka maagaasi puhul tarbijatel võimalik valida endale sobiv teenusepakkuja, kuid võrguteenuse pakkujat valida ei saa, täpselt nii nagu elektrienergiagi puhul.

Eestis on mitu portaali, kus üleval elektri- ja maagaasi hinnapakkujate paketid ja hinnad, näiteks www.gaasihind.ee, kus võimalik saada esmane ülevaade pakutavast. Lõpliku hinna ja sobivate tingimuste saamiseks, tuleb küsida konkreetne pakkumine.

Sel nädalal teatas suurele kodutarbijate turuosale maagaasi pakkuv ettevõte Eesti Gaas, et tõstab oluliselt eratarbijatele 1. septembrist maagaasi hinda, tuues põhjuseks gaasi maailmaturu hinnatõusu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.