"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
22. septembriks 70% inimestest vaktsineeritud? Sotsiaalministeerium uuendas COVID-19 vaktsineerimise eesmärke sügiseks (2)
30. juuli 2021
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Foto: Mats Õun

“Vaktsineerimine on ainus tõhus viis raske COVID-19 haigestumise vältimiseks, et hoida ära koormust tervishoiusüsteemile ning majandusele ja hoida Eesti elu koroonaviiruse kolmandas laines võimalikult avatuna,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. “Suve jooksul tegutseme aprillis seatud eesmärgi nimel saavutada sügiseks vähemalt 70 protsendiline COVID-19 vaktsineerimisega hõlmatus täiskasvanud elanikkonnas.”

Sotsiaalministeerium uuendas koostöös Vabariigi Valitsuse ja COVID-19 vaktsineerimise strateegia töörühmaga Eesti COVID-19 vastase vaktsineerimise eesmärke sügiseks ning kirjeldas võimalikud revaktsineerimise stsenaariumid.

“Uuendatud dokumendis oleme eakate vaktsineerimise eesmärgi veelgi kõrgemale seadnud, kuna just nemad on COVID-19 haiguse suhtes kõige haavatavamad. Samuti kirjeldame revaktsineerimise võimalikke stsenaariume, mis on aluseks 2022. aasta vaktsiinivajaduste prognoosimisel ja vaktsineerimise korraldamisel,” märkis Tanel Kiik.

Uuendatud dokumendis on kirjeldatud vaktsineerimise korraldust suvekuudel ja sügisel ning täpsustatud Eesti eesmärke inimeste hõlmamisel COVID-19 vastase vaktsineerimisega. Lisaks juba varem võetud eesmärgile vaktsineerida 2021. aasta sügise alguseks (22. septembriks) vähemalt ühe doosiga 70 protsenti täiskasvanud elanikkonnast soovitakse saavutada 2021. aasta novembri lõpuks üle 60-aastaste seas 80%line hõlmatus. Samuti on seatud eesmärk saavutada 2021. aasta oktoobri lõpuks 16-17-aastaste noorte seas vähemalt 70%-line vaktsineerimisega hõlmatus. Vaktsineerimise täpsem korraldus sügis-talvistel kuudel lepitakse kokku augustis. 

Samuti on uuendatud dokumendis kirjeldatud nelja võimalikku revaktsineerimise stsenaariumi. Stsenaariumites nähakse ette võimalust, et tekib vajadus revaktsineerida kõiki juba vaktsineeritud inimesi alates 12 kuu möödumisest vaktsineerimise lõpetamisest või et täiendavat vaktsiinidoosi vajab piiratum grupp inimesi sõltuvalt immuunvastuse püsimisest või kõik mõne konkreetse vaktsiiniga vaktsineeritud inimesed.

29. juuli hommikuse seisuga oli Eestis vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 630 435 inimest, 556 158 inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud. Täiskasvanud elanikkonnast on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 56,8% ning kõigist üle 70-aastastest inimestest 69%. Täiskasvanute vaktsineerimisega hõlmatus on praeguseks pooltes Eesti maakondades 60% või enam, kaheksas omavalitsuses – Hiiumaal, Muhu, Ruhnu, Kambja, Luunja, Saku, Kiili ning Tartu vallas on täiskasvanute vaktsineerimisega hõlmatus ületanud 70%. Üle 60-aastaste inimeste hõlmatus vaktsineerimisega on juba praeguseks enam kui 80% või sellele väga lähedal 32-s kohalikus omavalitsuses 79-st. 

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, vähendada koroonaviiruse levikut Eestis ning hoida sellega COVID-19 haiguse kolmas laine võimalikult madalal, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning hoida Eesti ühiskond võimalikult avatud.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

njaa
30. juuli 2021 12:21
Huvitav et siiani, ka tol ajal kui meil oli 1500 nakatunut päevas, polnud valitsus vaktsineerimise aeglase tempo pärast mures, kuigi vaktsiine ju oli ja lasti halvakski minna. Nüüd on järsku kiire. Miks juba aasta alguses vaktsineerimisbusse ja vaktsineerimist kaubanduskeskustes polnud? No, hea et nüüdki!
sisu
30. juuli 2021 08:54
Eks selline vaktsineerimine on oma olemuselt ka ühe inimese käperdamine teise inimese poolt.