"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Tallinna Vesi kasvatas teises kvartalis käivet ja kasumit (0)
30. juuli 2021
Foto: Scanpix

Tallinna Vee müügitulu ja kasum kasvasid tänavu teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, kuna koroonaviiruse levikut takistavad piirangud olid leebemad ja see suurendas äriklientide veetarbimist.

Tallinna Vee müügitulu kasvas teises kvartalis aastaga 7,3 protsenti 13 miljoni euroni. Äriklientide müügitulu kasvas võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga 17,2 protsenti ligi 3,5 miljoni euroni. Eraklientide müügitulu kahanes 0,9 protsenti 5,1 miljonile eurole, teatas ettevõte.

Ettevõtte ärikasum oli teises kvartalis 5,2 miljonit eurot, mida on 13,2 protsenti enam kui mullu samal ajal. Brutokasum kasvas 10,5 protsenti 5,2 miljoni euroni. Puhaskasum moodustas ligi 3,1 miljonit eurot, mida on 2,9 miljonit eurot enam kui möödunud aasta samal ajal. Puhaskasumi kasvu mõjutas dividendide tulumaksukulu, mis tänavu teises kvartalis oli 2,3 miljonit eurot madalam kui eelmise aasta samal perioodil.

Tallinna Vee tegevjuhi Aleksandr Timofejevi sõnul kasvas äriklientide tarbimine seoses COVID-19 pandeemiaga seotud piirangute leevendamisega. “Aprilli lõpus oli võimalik taasavada mitmed majutus- ja vabaajaasutused, mis suurendas ettevõtete veetarbimist. Tarbimise kasv mõjutas positiivselt meie müügitulemusi ning kasumit,” ütles ta pressiteates.

“Eraklientide tarbimine võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga mõnevõrra langes, kuna paljud inimesed pöördusid piirangute leevendamise järgselt tagasi tööle kontoritesse ning veetsid ka vaba aega senisest enam kodust väljas,” märkis Timofejev.

Tema hinnangul on veetarbimise kasvu jätkumise eelduseks see, et Tallinna majutus- ja meelelahutussektor taastub koroonaeelsele tasemele. “Arvestades Eesti makromajanduse prognoose, eeldame ka järgmistes kvartalites veeteenuste müügimahtude vähest tõusu,” lausus Timofejev.

Tallinna Vee peamine eesmärk on kvaliteetse kraanivee ja toimiva vee- ja kanalisatsioonivõrgu tagamine oma teeninduspiirkonna klientidele. Veeproovid kinnitavad, et Tallinna Vee teeninduspiirkonna kraanivee kvaliteet on väga kõrge – 2021. aasta teises kvartalis vastas see nõuetele 99,7 protsenti ning poolaasta lõikes 99,87 protsenti.

Tavapärasest kuumem suvi pakub väljakutset kraanivee kvaliteedi tagamisel torustikes. Kraanivee kvaliteedi tagamiseks viib Tallinna Vesi vajadusel läbi ennetavaid tegevusi veekvaliteedi tagamiseks, näiteks loputab täiendavalt torustikke. 

Kõrgemad temperatuurid omavad mõju ka leketele ja ummistustele veevõrgus ning neid esines tänavu teises kvartalis mõnevõrra rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Veekatkestuste likvideerimine on kiirenenud – keskmiselt taastati veeühendus teises kvartalis 2 tunni ja 51 minutiga. Ka kanalisatsioonivõrgu purunemiste arv on langenud.

2021. aasta teise kvartali lõpuks oli ettevõte rekonstrueerinud 4200 meetrit veetorusid ja 4100 meetrit kanalisatsioonitorusid. Rekonstrueerimistöid tehti nii Poska kui ka Roosikrantsi tänaval ning Kadaka teel.

Tallinna Vee reoveepuhastusjaamas jätkus teises kvartalis suurprojekt – mehaanilise puhastusetapi rekonstrueerimine, mille ehitustöödega on kavas lõpule jõuda juuli lõpuks. Augustis alustatakse uue süsteemi testimise ja optimeerimisega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.