"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Tallinnas alustab taas tegevust kiirabi jalgrattabrigaad (0)
30. juuli 2021
Kiirabi jalgrattabrigaad. Foto: Mats Õun

Alates 1. augustist käivitab Tallinna Kiirabi taas Tallinna kesk- ja vanalinna piirkonnas rattabrigaadi. Jalgrattaga liigeldes on tagatud Tallinna vanalinna kitsastel tänavatel kiire liikumine, paljudes kohtades jõuab jalgrattabrigaad autost kiiremini kohale.

Rattabrigaad on kaheliikmeline ning selle varustuses on kõik vajalik esmase abi andmiseks, sealhulgas kaasaegsed vahendid elustamiseks ja traumakäsitluseks. Rattabrigaad kasutab edasiliikumiseks tänapäevaseid elektrirattaid, mida laetakse Tallinna Kiirabi katusel olevatest päikesepaneelidest.

Rattabrigaadil on kõik tänapäevased sidevahendid. Kutseid teenindatakse vastavalt Häirekeskuselt saadud väljasõidukorraldusele.

Rattabrigaad töötab augustikuu lõpuni iga päev, kaasa arvatud nädalavahetustel kell 9–21, päeva jooksul läbitakse keskmiselt 50 km. Suve jooksul teenindatakse u 280 kutset.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.