"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Lennuettevõte Nordica läheb esmakordselt oma nime alt liinile (0)
01. august 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Rahvusvahelise lennuettevõttesertifikaadi ja IATA-koodi omandanud Nordica teeb pühapäeval oma esimesed regulaarlennud, ühtlasi on see esimene kord, kui reisijad on ostnud piletid Nordica enda piletimüügi platvormi kaudu, vahendas BNS.

Nordic Aviation Groupi kuuluva Nordica kommertsjuhi Deepak Ahluwalia (loe: diipak ahluvalia) sõnul on kindlasti paljudele ootamatu, et Nordicast on alles nüüdseks saanud ka Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) mõistes lennufirma.

“Samas pole see olnud mingi saladus, et varasemalt kasutas Nordica teiste lennuettevõtete piletimüügisüsteeme ja ostis teistelt ettevõtetelt sisse ka lendude opereerimise teenust. Täielik iseseisvumine Poola LOT-ist ja kõigi vajalike võimekuste väljaarendamine ongi olnud umbes viimase aasta areng,” selgitas Ahluwalia.

Nordica lennuk stardib esimesele regulaarlennule pühapäeval kell 11.20 Tallinnast, et lennata Rootsis riigihankega võidetud marsruudil Gällivare-Arvidjaur-Stockholm.

Ahluwalia sõnul on liinihanked suurima potentsiaaliga ärisuund, sest lennufirmad koroonakriisi tingimustes enam ise ebakindla kasumlikkusega liinide avamise riski võtta ei soovi. Samas on kohalikel omavalitsustel või muudel transpordiühenduste eest vastutavatel asutustel soov selliseid liine toimima panna.

“Me osaleme veel paljudel Euroopa riikide hangetel ja võitmise korral teenindame liine oma lennukite ja meeskondadega. Sisuliselt on tegu analoogilise mudeliga nagu Eesti saarte ja Tallinna vahelised lennuühendused,” ütles Ahluwalia.

Nordica juhatuse esimehe Erki Urva sõnul toimuvad uue koodi all edaspidi nii Nordica tellimuslennud kui ka tulevased regulaarlennud Tallinnast, kui turg pandeemiast taastub ja Tallinnast lendamise nõudlus vajalikule tasemele jõuab.

“Eestist väljaspool toimuvad liinihanked ei vastandu otselendudele Tallinnast. Vastupidi – need annavad meile sissetuleku, mis ei sõltu ei piletimüügist ega lennukite täituvusest. Tegu on hea ärivõimaluse ja teenuse ekspordiga, mis aitab kriisiga toime tulla,” selgitas Urva.

Nordica juhi sõnul täidab Nordic Aviation Group sedasi toimides otseselt omaniku ootust, säilitades liinihangetega lennuvõimekuse ja kvalifitseeritud lennupersonali ning olles valmis avama otseühendusi Tallinnast, niipea kui turg selleks valmis on.

2015. aastal asutatud Nordic Aviation Group on kasvanud kõigi aegade suurimaks Eesti lennuettevõtteks. Nordica tütarettevõte Regional Jet, mis tegutseb kaubamärgi Xfly all, osutab lennuteenuseid Nordicale, LOT-ile, SAS-ile ja teistele hankelepingupõhistele partneritele Euroopas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.