"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
VIDEO! Eilsest alustasid taas tööd jalgratta kiirabibrigaadid (0)
02. august 2021

“Eesmärk on ju vana- ja kesklinnas anda inimestele kvaliteetset esmaabi. Meie linna on taas hakanud jõudma ka turistid ning kesklinna piires toimetab ka üksjagu rahvast ringi. Nii võibki juhtuda, et jalgratta kiirabibrigaad jõuab kõige kiiremini abivajajani,” rääkis Tallinna Kiirabi operatiivjuht Taavet Reimers.

“Logistika on meil selline, et abivajaja helistab ikka kõigepealt häirekeskusesse ja siis sealne dispetśer vaatab, kes abivajajale kõige lähemal on. Jalgrattabrigaadi liikumine on häirekeskuses näha, ja kui nemad asuvad hetkel kõige lähemal, siis saadetakse neid appi,” lisas Reimers.

Alates eilsest võib taas kohata Tallinna kesk- ja vanalinna piirkonnas kiirabi jalgrattabrigaade. Jalgrattaga liigeldes saab Tallinna vanalinna kitsastel tänavatel kiiremini liikuda nii et, paljudes kohtades jõuab jalgrattabrigaad autost kiiremini kohale.
“Nagu ise nägite, oli meil ka praegu siin Vabaduse platsil pingil istuv patsient. Tema kurtis halba enesetunnet ja soovis vererõhku mõõta, vererõhk oligi mehel veidi kõrge. Andsime soovitused, mida edasi teha ja suunasime ta perearstile,” jutustas õde-brigaadijuht Valeria Larina.

Õblukestel naistel on rataste külge kinnitatud mitu mahukat kotti, nii et varustust näib erinevate traumade ja ka eluohtlike seisundite puhuks jaguvat.

“Varustus on meil kõik kaasas ja seal on nii traumade, luumurdude, erinevate haavadega tegelemiseks kõik vajalik. Ka elustamisega saame hakkama. Võin öelda, et ainuke asi, mida meil erinevalt kiirabiautost ei ole on defibrillaator. Aga meil on võimekus patsient elusatada ja hoida teda stabiilses seisundis, kuni jõuab kiirabiautoga brigaad kohale,” ütles parameedik Ksenia Artjomenko.

Jalgratta kiirabibrigaadid toimetavad vana- ja kesklinnas kuni augusti lõpuni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.