"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Terviseamet hakkab tegema pistelisi kontrolle koroonarikkumiste tuvastamiseks (1)
02. august 2021
Foto: Ilja Matusihis

„Terviseamet teostab vajadusel pistelisi kontrolle. Nende  eesmärk pole rikkumiste tuvastamine ja trahvimine, vaid eelkõige ennetustöö, mis kutsub inimesi üles piirangutest kinni pidama,“ ütles terviseameti nõunik Kirsi Pruudel.

Alates esmaspäevast on maskikandmine kohustuslik ühistranspordis. Valitsuse korralduse kohaselt taastub nina ja suu katmise kohustus ühistranspordis, et vähendada piiratud ruumiga ühissõidukites koroonaviirusega nakatumist. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed ega siis, kui see pole tervislikel põhjustel või muid olulisi põhjusi arvestades mõistlik. „Muudatused tuginevad terviseameti hinnangule ja nende eesmärk on pidurdada COVID-19 haigusjuhtude arvu tõusu ning sellega kaasnevat koormust haiglatele,“ selgitas valitsus reedel oma otsust.

„Kui näeme pahatahtlikku ja põhjendamatut lugupidamatust kehtivate reeglite vastu, saame loomulikult koheselt sekkuda ja alustada rikkumise osas menetlust,“ märkis Pruudel selgitades, et praeguses olukorras, kus meil on epideemiline levik, on tulemuslikum tegeleda ennetusega, mitte trahvimisega. „Ennetusmeetmed ja üleriigilised piirangud on seatud selleks, et piirata viiruse levikut.“

Terviseamet on varasemalt koostöös politseiga teostanud sihitatud ühispatrulle, vastavalt sellele, millises valdkonnas on nähtud kõige enam probleeme. Vajadusel tehakse seda ka nüüd, hinnnates iga võimalikku rikkumist eraldiseisvalt. Kui on toimunud rikkumine, võib amet alustada menetlust.

Terviseamet kutsub kõiki üles kehtivatest piirangutest kinni pidama ja seda sõltumata sellest, kui väsinud kriisist ollakse. „Nakkusohu vastu saab kõige edukamalt võidelda mõistliku ja tervist säästva käitumise, mitte rangete karistuste ja sanktsioonide abil,“ tõdes Pruudel.

AS Eesti Liinirongid turundusjuhi Katrin Kulderknupi sõnul kutsub Elron kõiki reisijaid üles vastutustundlikule käitumisele. „Juba rongi sisenedes tuleb kanda maski, et tagada turvatunne teistele reisijatele ja aidata kaasa Eesti avatuna hoidmisele. Samuti kannavad kõik Elroni klienditeenindajad rongis maski, et vähendada võimalikku viiruse levikut ja ohtu nakatuda,“ kinnitas ta.

Kui aga näiteks Tallinna siseselt valideeritud piletiga sõidab maski mitte kandev inimene, siis rongist teda ikkagi sellepärast maha ei tõsteta. „Maski mittekandmisel võivad olla erinevad põhjused ning igale reisijale müüakse pilet,“ lausus Kulderknup.

Tallinna linnatranspordi juhatuse liige Otto Popel teatas eelmisel nädalal, et maskikandmine on norm, mitte vaid kohustus. „Palume kõigi reisijate huvides kanda juba ühissõidukisse sisenedes maski ning desinfitseerida käsi,“ rõhutas ta lisades, et oluline on iga reisija panus.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ehhee
2. aug. 2021 12:22
Aga arstitõendit selle kohta, mis maski kanda ei saa, küsida ei tohi. Piisab suulisest seletusest.