"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Ühistranspordis on maskikandmine taas kohustuslik, üritustel osalejate piirarvud alanevad oluliselt (1)
02. august 2021
Foto: Albert Truuväärt

Valitsuse otsusel on esmaspäevast ühistranspordis maskikandmine taas kohustuslik. Kohustus on üldine ning vaktsineeritutele või läbipõdenutele erandit ei tehta. Valitsus põhjendas seda asjaoluga, et ühistranspordis ei ole võimalik kontrollida, kas inimene on vaktsineeritud või mitte, vahendab BNS.

Maski kasutamine maandab viiruse levikut ja haigestumise riske ning tagab kaasreisijatele turvatunde ning hoiab Eesti avatuna. Tallinnas tagab vedaja sõidukite sagedase puhastuse ning alustab desinfitseerimisjaamade lisamist kõikidesse ühissõidukitesse.

Lisaks ühistranspordis maski kandmise kohustuse taaskehtestamisele, muutuvad alates 9. augustist ka üritustel osalejate lubatud piirarvud. Üritustel ja tegevustes, mille eel ei kontrollita külastajate nakkusohutust ehk tõendit vaktsineerituse, läbipõdemise või negatiivse testi kohta, on siseruumides lubatud kuni 500 ning õues kuni 1500 osalejat. Seni võis sellistel sisetingimustes toimuvatel üritustel ja korraldatavates tegevustes osaleda kokku kuni 1000 ning välitingimustes kuni 5000 inimest.

Üritustel ja tegevustes, kus tegevuse korraldaja kontrollib kõikide osalejate negatiivset testitulemust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist, jääb kehtima senine kord ning sisetingimustes saab seal osaleda kuni 6000 ja õues 12 000 inimest.

Muudatused puudutavad avalikke koosolekuid ja üritusi, sealhulgas konverentse, teatrietendusi, kontserte, kinoseansse, meelelahutusteenuse osutamist, jumalateenistusi, muuseume ja näitusi. Lisaks puudutavad nad sportimist, treenimist, noorsootööd, huvitegevust, huviharidust, täiendkoolitust ja täiendõpet, spordivõistluste ning spordi- ja liikumisürituste korraldamist ning kehtivad ka avalikuks kasutamiseks mõeldud saunades, spaades, basseinides, veekeskustes ja ujulates.

Kauplustes ja teeninduskohtades ning toitlustusasutuste siseruumides kehtivad edasi senised piirangud. See tähendab, et inimeste paiknemisel tuleb arvestada hajutatust ning tagada desinfitseerimisnõuete täitmine. Avalikes siseruumides on maski kandmine soovitatav.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nüanss
2. aug. 2021 08:32
Kui aga reisija teatab, et ta tervislikel põhjustel maski kanda ei saa, siis seda ka kontrollida ei saa. Arstitõendit nõuda ei tohi.