"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
VANALINNA PÄEVADE EEL Anne Velt: "Ma loodan, et inimesed uute piirangute valguses ära ei ehmata" (0)
03. august 2021

“Mina soovin, et inimesed tuleksid ja nende uute piirangute valguses ära ei ehmataks. Kuid loomulikult meie kõikide hüvangu nimel me peame neid koroonareegleid järgima,” ütles Tallinna Vanalinna Päevade peakorraldaja Anne Velt.

Otsus Tallinna Vanalinna Päevade korraldamiseks tuli raskelt, kuid korraldajad ning linna juhtkond koostöös Terviseametiga leidsid siiski mooduse kuidas üritus täismahus läbi viia.

“Me peame tagama turvalisuse ja kui me ei taha teha üritusi ainult kuni sajale inimesele, siis loomulikult me peale kontrollima ka inimeste vaktsineeritust, haiguse läbipõdemist või kehtivat negatiivset testi,” rääkis Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. “Kõige enam valmistavad meile peavalu ja muret suured kontserdid.”

“Suurtele kontsertidele eelnevalt on kolm väravat, kust inimesed sisse pääsevad. Üks on Vana turu  kaelas, üks Kullasepa tänaval ja üks on teisepool Raekoja platsi Mündi tänaval. Nendes teostab kontrolli meie turvapartner,” täpsustas  Velt.

Covid-tõendi hankimisel on võimalik tehnilist tuge saada Kesklinna Sotsiaalkeskusest, Tallinna Kesklinna Valitsuse peamajast, kuid ka teistest Tallinna linnaosade sotsiaalhoolekande osakondadest.

“Kindlasti inimesed, kellel on kodus internetiühendus ja printer, saavad seda rahulikult teha ka kodus,“ rääkis Mustamäe linnaosa valitsuse avalike suhete peaspetsialist Oksana Talisainen. „Samas on Mustamäel kõige eakam elanikkond üldse Tallinnas. Paljudel eakatel ei ole internetiühendust, on arvuti, aga printer puudub. Täpselt nende jaoks me oleme avanud Mustamäe linnaosavalitsuses avaliku internetipunkti, kus saab tasuta ka välja printida.”

Tõendit välja printima minnes tuleks aga meeles pidada, et lisaks id kaardile  on vajalik kaasa võtta ka kehtivad pin- koodid.  Peale avalduse täitmist saab inimene  sertifikaadi kätte kolme tööpäeva pärast. 

“Kõik, kes tulevad Vanalinna Päevadele, olge head printige endale välja Covidi passid, tõendid või siis salvestage need endale telefoni, et seda oleks mugav kasutada,” rõhutas Haukanõmm.

Muuseumisisestele üritustele ja ekskursioonidele on vajalik eelregistreerimine, mille vormi  leiab vanalinna päevade kodulehelt. 

Tallinna Vanalinna Päevad leiavad aset 12.-15.  augustini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.