"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
KADRIORU JAAPANI AIA SÜNNPÄEV Suursaadik: jaapanlaste mõttemaailmas oleme osa loodusest, ka eestlased mõtlevad sarnaselt (0)
03. august 2021

Jaapani aed tähistas pidulikult oma kümnendat sünnipäeva. Kadrioru Pargi direktori Ain Järve sõnul on Jaapani aia sünd Kadriorus suur ime. Kui Jaapani Suursaadik Kitaoka Hajime pea paar aastat tagasi esimest päeva siin tööle asus, oli üks tema esimesi käike just Jaapani aeda.

Kadriorgu rajatud jaapani aia kujundas arhitekt Masao Sone. Taimede valikul lähtus ta Jaapani aiakujundustraditsioonidest ning Eesti kliimast. Siin paikneb muuseas ka Eesti suurim rodoaed. Eripäraseks teeb selle aia aga kivide kasutamine.

“Jah, Jaapani aedu on kümnetes ja sadades Euroopa parkides,” nentis Kadrioru Pargi juhataja Ain Järve, “aga nagu ka suursaadik juba ütles, nad on suuremalt jaolt kaheosalised. Aga sellist Jaapani aeda nagu Kadriorus, ei ole mitte kuskil – selles meie Jaapani aias on ka vanalinna katused. Kui sa paned tähele, siis osad kivid on niiöelda sellised kurjad – nad on püsti, mis ei ole üldse ju looduslik. Needsamad püstised kivid ongi niiöelda hooned ja hoonete katused.”

Kadriorus asuv aed on teeaia tüüpi, selles väljendub inimese elu kulg, aial on vaid üks sisse- ja üks väljapääs. Jaapani suursaadik Kitaoka Hajime peab eestlasi ja jaapanlasi sarnaseks oma suhtumises loodusesse.

“Jaapanlaste mõttemaailmas oleme osa loodusest, osa universumist. Pärast Eestisse tulekut olen käinud Eesti metsades ja külastanud järvi ning rääkinud paljude eesti inimestega ja olin üllatunud, sest eestlased mõtlevad täpselt samamoodi. See on väga tähtis eestlasi ja jaapanlasi ühendav sarnasus, selgitas suursaadik Kitaoka Hajime

Jaapani aias õitsevad kevadel kirsid, suve hakul rododendronid, suvel iirised ja võhumõõgad, sügisel võluvad aga vahtrate värvilised lehed.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.