"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
PANE TÄHELE Ironmani võistlused toovad muudatusi Tallinna liikluskorraduses (0)
03. august 2021
Foto Albert Truuväärt

Tallinnas nädalavahetusel peetavad Ironmani võistlused toovad mitmeid muudatusi Tallinna ja lähiümbruse liikluskorralduses ja ühistranspordi graafikutes. 

Laupäeval ja pühapäeval tasub Tallinnas ja lähiümbruses liiklemisel olla tähelepanelik, sest võistlustega seoses on piiratud nii parkimist, autoliiklust kui muudetud ka ühistranspordi sõidugraafikuid, teatasid korraldajad. Radade ületuseks tuleb paiguti ooteajaga arvestada ka jalakäijatel. Korraldajad kinnitavad, et kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma, siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Võimalik lisaooteaeg on kuni üks tund.

Liiklust korraldavad reguleerijad

Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Lisaks aitab võistluse ajal keerulistel lõikudel liiklust reguleerida politsei ja Team Motohunt. Mootorratastel vabatahtlikud saadavad ka võimalusel autosid, et elanikud pääseksid võistlustrassi kaudu kodudesse. Korraldajad paluvad liiklejatelt võistluspäevade jooksul liikluses tähelepanelikkust, mõistvat suhtumist ja koostööd.

Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele. Korraldajad soovitavad parkida sõiduvahendid juba eelnevalt kohta, kust saab võistluspäeval vajadusel kiirelt liikuma, eriti Kopli ja Paljassaare poolsaare elanikel. Tuleks arvestada, et laupäeval kella 8-15 vahel ja pühapäeval kella 8-13 vahel on sportlasi rajal kõige tihedamalt ning seetõttu võib tee ületus kauem aega võtta. Liiklus avatakse operatiivselt kohe pärast võistlusdistantsi lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist.

Laupäeval kella 6.30 – 18.30 ja pühapäeval kella 9.30 – 17 sulgeb Ironman Tallinna rattadistants avaliku liikluse Kalaranna, Tööstuse, Sitsi, Sõle, Pelguranna ja Lahepea tänavatel, Paldiski maanteel Lahepea tänava ja Tähetorni tänava vahel. Kahe võistluspäeva vahel on trass liiklusele avatud, kuid liiklemisel olla tähelepanelik teel olevate liikluskorraldusvahendite osas.

Jooksudistants sulgeb laupäeval terveks päevaks alates kella 9 kuni pühapäeva kella 1 liikluse Kalaranna, Kalasadama tänavad, Põhja puiestee, Väike-Rannavärava, Kanuti, Aia ja Suurtüki tänava.

Mõlemal päeval on samasugune trass

Pühapäeval on sama trass suletud kella 10-20. Laupäeva ja pühapäeva vahel on trass suures osas liiklusele avatud. Lisaks on reedest pühapäevani liiklusele suletud Pikaliiva tänav Paldiski maantee ja Keskküla tänava vahel ning Sõudebaasi tee.

Ürituse ajal saab liiklus korraldust puudutavat teavet Tallinna kohta infotelefonilt 53570800 või Harjumaa kohta telefonilt 53773323.

“Oleme käesoleval aastal muutnud rattarada nii, et ratturid ei sõidaks edasi-tagasi suunal. See võimaldab meil teenindada paremini kohalikke elanikke ja nad saavad paremini kodudest liikuma. Lisaks suurendasime rattaraja ringi ja avame selle etapiti varem. Jooksurada ei lähe enam läbi vanalinna vaid ümber selle. Mõlemal päeval on suletud täpselt ühesugune trass,” ütles Ironman Tallinna peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.

“Tallinna linna poolt on meil väga hea meel seda traditsiooni jätkata ning meie koostöö IRONMANi korraldajatega on iga aastaga läinud aina paremaks. Linnakodanike tagasiside põhjal tundub, et ka teavitus on väga hea ja linnaelanikud on ürituse omaks võtnud,” sõnas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

DETAILSEMAD KAARDID:

Detailne Google kaart liikluskorraldus muudatustega

Harjumaa:

Harjumaa detailne üldkaartLiiklusteavitus – Keila, Alliku, Laagri, Harku elanikeleLiiklusteavitus – Keila-Joa, Tabasalu ja Viti elanikele

Tallinn:

Tallinna linna liikluskorraldus
Tallinna linna Ühistranspordi muudatused
IRONMAN Tallinna rajakaardid

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.