"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Ligi 3000 sportlast osaleb nädalavahetusel Ironmani triatlonil (0)
03. august 2021
Ironman Tallinna peakorraldaja Ain-Alar Juhanson Foto Albert Truuväärt

“Tänaseks päevaks on registreerunud 2700 sportlast, neist 1900 on tulemas mujalt riikidest üle terve maailma,“ ütles Ironman Tallinna peakorraldaja Ain-Alar Juhanson. 

Juhansoni sõnul teatas ligi 750 registreerunud ja osalustasu ära maksnud sportlast, et keeruline olukord viirusega takistab neil seekord osalemast. „Oleme need inimesed ümber tõstnud järgmisesse aastasse. Nii, et osavõtjate arv aina kasvab,” lausus Juhanson. 

Juba eeloleval nädalavahetusel 7. ja 8. augustil toimub Tallinnas ja Harjumaal järjekordne Ironmani triatlon, mis pakub linlastele kaasaelamist, kuid tähendab ka liikluse ja ühistranspordi ümberkorraldamist.

“Inimestest keegi pole koju lõksu jäänud, ja kui ka mõnel pool võib tekkida ooteaega, et edasi liikuda, siis see ei peaks midagi väga drastilist olema,” selgitas Tallinna kultuuri- ja spordiameti juhataja asetäitja  Aivo Normak.

Triatlonil ujutakse 3,8 kilomeetrit, sõidetakse 180 kilomeetrit ratast ja joostakse 42,2 kilomeetrit – selle valguses on selge, et võistlejad jõuavad ka Harjumaale. Olukordi, kus inimesed oma kodust välja ei pääse see siiski kaasa ei too.

“Kui on juba teada, mis ajal ja mis suunas liikuda neil päevil liikuda soovitakse, siis võtke meiega ühendust, kas kodulehe või telefoni teel ja meil on elanike liikumise tagamiseks olemas mootorratastega korravalvurid, kes teid õigel ajal ära eskordivad,” rahustas kohalikke elanikke MTÜ Sportlik Eesti juhatuse liige Margus Lepik.

Triatloni distantsid on pikad ja kurnavad sportlastelegi, ent et Ironmanile ei jõua mitte üksnes sportlased. Seda tõestas Raivo E. Tamm edukalt mõni aasta tagasi.

“Raivo E. Tamm on tõesti väga hea näide, kuna ta alustas nullist,“ rääkis Juhanson. „Ta tegi terve aasta trenni kuskil 10 tundi nädalas, mõni nädal rohkem, mõni vähem ja tõestas juba aasta hiljem, et on võimalik ka harrastajal edukalt osaleda. Kui atleedid teevad võistlusalad ära 8-9 tunniga, siis Raivo läbis eri alad 15. tunniga.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.