"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Tähelepanu, Majaka kandi elanikud: Ilvese sild on kuuks ajaks suletud! (0)
03. august 2021
Foto Albert Truuväärt

Lasnamäe linnaosavalitsus juhib linnaosa elanike tähelepanu sellele, et Ilvese sild on seoses mahukate remonditöödega suletud alates 3. augustist kuni kuu lõpuni.

„Meie üheks prioriteediks on parimate jalakäijate- ja jalgrattaühenduste loomine Lasnamäe ja Kesklinna vahel. Oluliseks sammuks selle eesmärgi saavutamiseks on Majaka tänava ja Ilvese silla vahele uue kergliiklussilla rajamine. Muuhulgas võimaldab sild kiiresti ja ohutult saada rattaga Ülemistest südalinna. Sellega on seotud ka algav Ilvese silla rekonstrueerimine. Palume Majaka ja Sikupilli asumite elanikel kannatlikkust varuda ja ning järgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid,“ kommenteeris Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Alternatiiviks Ilvese sillale on värskelt renoveeritud Lubja tänav ning KUMU juures asuv Kadriorgu viiv trepp.

Abilinnapea Andrei Novikov märkis, et pärast põhjalikke rekonstrueerimistöid saab Ilvese sild täielikult kaasajastatud, varasemalt on paigaldatud uus trepp koos invapanduse ja piiretega. „Eelseisvate ehitustööde käigus parandatakse Ilvese silla tehnilist seisukorda ja teekatendit ning uuendatakse valgustust ja piirdeid. Seeläbi muutuvad jalakäijate ja ratturite liiklemistingimused ohutumaks ja mugavamaks. Ühtlasi on käimas Filtri teed Kadrioru ja Ülemiste ühisterminaliga ühendava kergliiklustee teise etapi ehitustööd, mis valmivad tänavu septembris,“ sõnas Novikov.

Ehitustöödeks suletakse sild kuni 31. augustini. Ilvese silla rekonstrueerimistöid teostab AS TREF Nord. Tööde maksumuseks on 393 000 eurot ning tööde lepinguline tähtaeg on käesoleva aasta oktoober.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti tellimusel teostatavate tööde eesmärgiks on Ilvese silla tehnilise seisukorra parendamine ja liiklusohutuse suurendamine, silla rekonstrueerimine, s.h. betooni parandused, hüdroisolatsiooni vahetus, katte, valgustuse ja piirete uuendamine.

Tööde käigus suletakse sild vahemikuks 3.08.-31.08, mõned tööd kestavad kuni oktoobrini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.