"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
LAIEMAD VAKTSINEERIMISVÕIMALUSED Popov: vaktsineeritu saab kasu nii tervise osas kui ka majanduslikult (1)
03. august 2021

“Ka Delta tüve puhul vaktsineerimine praktiliselt välistab letaalsed juhtumid ja vähendab tunduvalt riski, et inimene satub haiglasse,” ütles Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov.

Vaktsineerituse tõstmiseks luuakse aina uusi võimalusi, mis toovad võimaluse end Covidi eest kaitsta lausa ukse ette. Riigi suund on üks – kaitsesüstiga enne nakatumiste veelgi suuremat tõusu võimalikult paljud inimesed vaktsineerida, et haiglad ei satuks möödunud kevadisse kriisi.

Koroonaviiruse nakatumisnäitajad suurenevad taas lausa päevade lõikes ning selleks, et meditsiinisektor saaks kolmanda laine valguses võimaldada ka plaanilist ravi, on vaja saavutada võimalikult suur elanikkonna vaktsineeritus.

Võimalused vaktsineerimiseks tulevad inimestele aina lähemale, vaktsineerida saab nii Kaja Kultuurikeskuses, Põhja-Eesti Regionaalhaiglas või isegi Lasnamäel ja Mustamäel liikuvates mobiilsetes vaktsineerimispunktides. Soovi korral saab endale kutsuda ka vaktsiinikiirabi. Kas kõigi nende mugavustega õnnestub ka kahtlejad ümber veenda?

“Päevas vaktsineerime 1000 inimest, mis on väga hea arv,” rääkis Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. “Sügise poole mõtlesime, et võiksime tulla oma inimestele veelgi lähemalt ja eelmisel nädalal alustasime pilootprojekti näol mobiilse vaktsineerimispunktiga. Inimesed võtsid selle väga hästi vastu ja eelis on selles, et eelregistreerimist pole vaja.”

Kuigi praegu leviv Delta tüvi on 1,5 korda nakkavam kui eelnevad tüved, on vaktsiinil tõestatud toime ka selle vormi vastu.

“Ka Delta tüve puhul vaktsineerimine praktiliselt välistab letaalsed juhtumid ja vähendab tunduvalt riski, et inimene satub haiglasse,” ütles Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov. “Igaüks peab aru saama, et see kasu, mis ta vaktsineerimisest saab tuleb talle, kui mitte kohe siis lähima aasta jooksul. See kasu on nii tervise osas, ohutuse mõistes ning kindlasti ka majanduslik.”

Vaktsineerimise edendamiseks on asutud ka täiendavat personali koolitama ning Popov kutsub meedikuid üles selles osalema ning inimesi võimalikult kiiresti vaktsineerima.


Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vaktsineeritu
4. aug. 2021 08:07
Rohkem siiski odav telešõu ja käperdamine!