"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Eesti jaekaubanduse maht tõusis juunis EL-i keskmisest vähem (0)
04. august 2021
Ilja Matusihis

Eesti jaekaubanduse maht kasvas juunis maikuuga võrreldes 0,4 protsenti, euroalal ja Euroopa Liidus (EL) tervikuna oli kasv samal ajal vastavalt 1,5 protsenti ja 1,2 protsenti, vahendas BNS.

Samas aastavõrdluses suurenes Eesti jaekaubanduse maht 12,2 protsenti, euroalal oli aastakasv aga 5 protsenti ja EL-is tervikuna 5,3 protsenti, selgus Eurostati sesoonselt tasandatud andmetest. 

Euroalal kasvas aastaga enim mootorikütuste jaemüük, mis suurenes 11,9 protsenti. Mitte-toidukaupade jaemaht kasvas 6,5 protsenti ning toidu-, joogi-, ja tubakatoodete müük 1,4 protsenti. 

EL-i arvestuses kasvas mootorikütuste jaemüük aastaga 11,5 protsenti, mitte-toidukaupade müük 7,1 protsenti ning toidu-, joogi-, ja tubakatoodete müük 1,7 protsenti. 

Liikmesriikide seas kasvasid jaekaubanduse mahud aastaga enim 22,7 protsenti Bulgaarias, 15,3 protsenti Leedus ja 12,8 protsenti Sloveenias. Jaemahu vähenemist nähti aastavõrdluses vaid Luksemburgis, kus müük langes 3,2 protsenti.

Juunis kasvas maikuuga võrreldes euroalal enim mootorikütuste jaemüük, kokku 3,8 protsenti. 3,4-protsendise kasvuga järgnes mitte-toidukaupade jaemaht, samas toidu-, joogi-, ja tubakatoodete müük vähenes 1,5 protsenti.

EL-is suurenes mootorikütuste jaemüük kuuga 3,6 protsenti ja mitte-toidukaupade müük 2,6 protsenti. Toidu-, joogi-, ja tubakatoodete müük vähenes 1,1 protsenti.

Liikmesriikidest tõusid jaemüügi mahud kuuvõrdluses enim 9,4 protsenti Iirimaal ja 4,2 protsenti Lätis ning Saksamaal. Müügimaht vähenes enim 3,6 protsendiga Šveitsis, järgnesid 3 protsendiga Malta ning 2,7 protsendiga Austria.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.