"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Iisrael kehtestas deltavariandi tõttu uued piirangud (0)
04. august 2021
Scanpix

Iisraeli peaminister Naftali Bennett ütles, et hoolimata nakkuskõvera järsust tõusust võivad vaktsineerimised ja uuendatud viirusepiirangud aidata Iisraelil vältida järjekordset lukkuminekut, vahendas BNS.

“Meie eesmärk on hoida Iisraeli avatuna, aga mitte ka jõuda olukorda, kus haiglad ütlevad, et oleme täis,” ütles ta Jeruusalemma uues vaktsineerimiskeskuses tehtud ringkäigu ajal. “Püüame seda vältida ja jälgida, millal on vaja pidurit vajutada,” ütles Bennett. “Karmimatest piirangutest hoidumiseks me vaktsineerime end, kanname maske ja hoiame distantsi.”

Benneti valitsus teatas teisipäeval uute piirangute vastuvõtmisest, sealhulgas vaktsiinitõendite, või negatiivse testitulemuse näitamine kohtades, kuhu mahub alla saja inimese ning maski kandmise muutmine kohustuslikuks kohtades, mis mahutavad üle saja inimese. Uutest piirangutest teatades hoiatas valitsuse koroonakomisjon, et äärmiselt nakkav viiruse deltavariant levib kiiresti ning kutsus iisraellasi üles “lõpetama käesurumine, kallistamine ja suudlemine”.

Tervishoiuministeerium pikendas riikide nimekirja, millest saabujad peavad karantiini minema, sõltumata vaktsineerimisest, või testide tulemustest. Nimekirja lisandusid muuhulgas Prantsusmaa, Itaalia ja USA. Viimased poolteist nädalat on Iisraelis tuvastatud üle 2000 nakkuse ööpäevas ning 229 patsienti viibib haiglas raskes seisus. Viimati oli olukord sama tõsine aprillis. Nakkuskõvera tõus on samm tagasi, võrreldes ajaga, mis Iisraeli maailma kiireim vaksineerimiskampaania langetas nakkuste arvu 100 000 nakatunult ööpäevas alla saja.

Juuni algul lõpetas Iisrael suurema osa viirusepiirangutest, kuid pärast nakkuste tõusu kehtestati mõned piirangud juulis uuesti. Pea 60 protsenti Iisraeli 9,3 miljonist elanikust on saanud kaks kaitsesüsti, peamiselt Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga. Kuid umbes miljon riigi kodanikku keeldub jätkuvalt end vaktsineerimast, ehkki neil on selleks võimalus.

Eelmisel nädalal alustas Iisrael kolmanda kaitsesüsti tegemisega üle 60-aastastele. Ka 12-aastaseid lapsi on võimalik vaktsineerida.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.