"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Kesklinna valitsus aitab COVID-tõendi vormistada ja välja trükkida (0)
04. august 2021

Tallinna Kesklinna valitsuse ja allüksuste töötajad juhendavad COVID-tõendi vormistamisel ja väljatrükkimisel abi vajavaid kodanikke, kellel puudub võimalus seda kõrvalise abita teha.

COVID-tõendi hankimisel on võimalik tehnilist tuge saada Kesklinna Sotsiaalkeskusest (Liivalaia 32), Tallinna Kesklinna Valitsuse peamajast (Nunne 18) ja linnaosa sotsiaalhoolekande osakonnast (Pärnu mnt 9).

„Mõistagi ei ole kõigil eeskätt vanemaealistel inimestel kodus arvutitki, nutitelefonist ja internetiühendusest rääkimata. Ent järgmisest nädalast tuleb rohke publikuga kontserdile ja muule vabaõhuüritusele pääsemiseks COVID-tõend ette näidata,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Paraku on ilmselt päris palju neid, kes on küll vaktsineerimisega endale selle õiguse lunastanud, ent ei saa seda tõendada.“

Patsiendiportaali digilugu.ee pääsemiseks peab abivajajal olema kaasas ID-kaart koos PIN-koodidega.

Inimesed, kellel ei ole võimalik patsiendiportaali pääseda, saavad taotleda EL COVID tõendi väljastamist Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusest (TEHIK). Selleks tuleb TEHIKu kontoris (Uus-Tatari tn 25) vastuvõtuaegadel teisipäeviti ja  neljapäeviti kella 9-15 avaldus vormistada. Peale avalduse esitamist saadetakse tõend kolme tööpäeva jooksul taotleja e-posti aadressile. Lisainfo telefonil 7943943.

Vajadusel on võimalik Politsei- ja Piirivalveameti Tammsaare teenindusest (A. H. Tammsaare tee 47) oma ID-kaardile uued PIN- ja PUK-koodid taotleda. Lisainfo telefonil 612 3000.

Haukanõmm märkis, et arvestades paljusid eelseisvaid üritusi, millest osa saada soovitakse – Vanalinna päevad, muinastulede öö, taasiseseisvumispäeva juubelipidustused jpm -, ei saa praegust kohmakat COVID-kaitse tõendamise korda kuidagi rahuldavaks pidada. Märksa lihtsam oleks, kui igaüks saaks lõpule viidud vaktsineerimist tõendava sertifikaadi kätte juba vaktsineerimispunktis. Haukanõmm lisas, et Eesti kui e-riik võiks olla tänaseks juba välja töötanud ka võimalused inimeste COVID-andmete masinlugemiseks ID-kaardilt, mille käigus tuvastataks kehtiva COVID-tõendi olemasolu kiirelt ja mugavalt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.