"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
MENUKAS VAKTSIINIBUSS LASNAMÄEL Maria: ma ei olnud süstiks varem valmis, aga selle saamine on väga mugavaks tehtud (2)
04. august 2021

Vaktsiinibuss alustas täna Lasnamäel kahenädalast tuuri ja juba hommikul oli seal järjekorras sadakond inimest ootamas. Vaktsiinibussi tiim tunnistas, et viimasel ajal on vaktsiinihuviliste arv kasvanud.

Siiani on vaktsineeritavad pidanud leidma endale aja kas neti kaudu või telefonitsi. Bussis eelregistreerimist pole, pealegi buss seisab inimeste kodu läheduses. Miks sellist lahendust varem ei tehtud?

“Tegelikult oleme vaktsineerimises ju liikunud järjest ühest etapist teise,” selgitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik, “Alustasime tervishoiutöötajatest, hooldekodudest, sealt järk-järgult liikus edasi eakamate inimeste vaktsineerimine, riskirühmas kroonilised haiged, siis olid vaktsineerimiskeskused suuremates maakondades, kus oli juba tööealine elanikkond ja nüüd liigume edasi juba järgmisse faasi, kus tuleme juba üha lähemale inimestele – neile, kes ei ole veel leidnud vaktsineerimise võimalust.”

Kiidetakse võimalust kodu lähedal vaktsiin kätte saada

Kust aga äkitselt kõik need inimesed Lasnamäelt on vaktsineerimisjärjekorda tulnud? Siiani on ju maalitud pilti, et vene inimesed ei taha ennast vaktsineerida. Maria, kes maskiga järjekorras seisis, teatas: “Ma ei olnud varem selleks valmis. Praegu aga, nagu öeldakse, sain küpseks ja otsustasin vaktsineerida.”

Vassili, kes järjekorras tagapool oli, ütles: “Siiani pole vaktsineerinud, sest reeglid muutuvad iga päev ja nüüd võtsin vastu otsuse täna ära teha.”

Inimesed kiidavad ka võimalust just kodu lähedal vaktsiin kätte saada. “See on väga mugav, siin pööravad arstid suurt tähelepanu ja seepärast tundub see mulle väga mugav,” kinnitas Maria. “Võimalus on hea, vaid see elav järjekord tundub natuke raske, aga muidu on normaalne,” kinnitas ka Vassili.

Kuidas te need inimesed siia saite? pärisime Lasnamäe linnaosa vanemalt Vladimir Svetilt. “Me tõime neile infot koju nende emakeeles erinevate kanalite kaudu – kes kuulab raadiot, kes loeb portaali ja kes loeb kirja, mis tuleb talle postkasti,” selgitas Svet inimeste suurt huvi.

Ühedoosiline Jansseni vaktsiin on populaarsem

Vaktsineerimisbuss pakub valikut kahe vaktsiini vahel – kas Janssen või Pfizer. Enamasti soovivad inimesed just Janssenit, sest see on ühedoosiline.

“Tuleb välja, et viimasel ajal on küll selline rahvahulk tavapärane,” rääkis Qvalitas meditsiinivaldkonna projektijuht Serli Raudseping, “Inimesed on juba varem kohal, tulevad isegi tund aega varem seisma. Inimesed tulevad ka teistest piirkondadest spetsiaalselt siia – olen kuulnud, et teistest linnadest on lausa siia sõidetud. Tundub, et huvi on ikkagi suur.”

Vaktsiinibuss tegutseb järgmised kaks nädalat Lasnamäel. Täna otsitakse võimalusi ka mõne teise bussi lisamiseks, sest esimene päev näitas, kui palju siiski huvilisi on, kui igasugune eelnev bürokraatia ära jätta. Homme on Qvalitase buss Ümera keskuse parklas.

Vaktsiinibuss Lasnamäel tegutseb sel nädalal järgmistes kohtades ja aegadel:
neljapäeval 5. augustil kl 11-19 Ümera keskuse parklas (Laagna tee 80);
reedel 6. augustil kl 11-19 Kivila Grossi kaupluse parklas (Kivila 26);
laupäeval, 7. augustil kl 10-17 Linnamäe Maxima parklas (Linnamäe tee 57);
pühapäeval, 8. augustil kl 10-16 Linnamäe Maxima parklas (Linnamäe tee 57).

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

115000
4. aug. 2021 20:42
Arvukuse üle ei maksa imestada, sest Lasnamäel elab samapalju elanikke kui Narvas, Pärnus ja Viljandis kokku!
hmm
4. aug. 2021 19:53
TTV patsientide käperdamist ei näidanudki!