"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
ROHELINE PEALINN Viru Keskuse juurde lisandusid elektriliste jalgrataste laadimisalad (0)
04. august 2021

Viru Keskuse ümbrusesse lisandusid elektriliste jalgrataste laadimisalad, kus saab kergliiklusvahendite parkimise ajal ka nende akusid täita.

Tallinna linnaruumi arendamiseks paigaldati koostöös ettevõttega Bikeep kokku 12 elektrilise jalgratta laadimispunkti ning 20 kohta ka elektrilistele tõukeratastele.

Viru Keskuse kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Kristel Sooaru sõnul on linna südames asuval kaubanduskeskusel oluline roll kvaliteetse linnaruumi arendamisel. “Elukeskkonna parandamine algab igast inimesest endast. Keskkonda säästvad ja kliendisõbralikud lahendused on alati Viru Keskuse fookuses. Nii oli Viru Vooluringi lahenduse laiendamine elektriautodelt ja mopeedidelt ka ratastele ja tõukeratastele igati loomulik valik,” ütles Sooaru.

Ettevõtte Bikeep asutaja ja tegevjuht Kristjan Lind ütles, et tegemist on tervikliku lahendusega, mis on mõeldud kõigile kergliiklusvahendite kasutajatele. “Linnaruum on meie kõigi, mitte vaid linnaametnike vastutusala, sest oma liikumisviisiga määrame õhu puhtuse, aitame luua lastele ohutumat keskkonda ja anname neile ka eeskuju. Projektid ostukeskuste ja poekettide juures on määrava tähtsusega, kuna see on üks puutepunkte, kus liiklejad oma igapäevaseid käike teevad. Ratturina valin poe just selle järgi, kas saan seal turvaliselt oma ratast parkida, veelgi olulisemaks muutub see aga elektrirataste ja -tõukerataste laadimisvajaduse rahuldamise puhul,” lisas Lind.

Projekt on soojalt vastu võetud ning ainuüksi esimesel kuul on Viru keskuse rattaparklates pargitud enam kui 2000 korda.

Elektriliste rataste tootja Ampler kommunikatsioonijuht Tuuli Jevstignejev rääkis, kuidas elektrirataste osakaal on hüppeliselt suurenenud, luues tugeva vajaduse laadimispunktide ja turvaliste rattaparklate järele.

“Elektrirataste populaarsus on kasvanud viimastel aastatel kogu mikromobiilsuse sektoriga ning näitab tulevikus tugevat kasvutrendi. Soetades endale korralik jalgratas, tuleb kindlasti mõelda ka selle turvalise parkimise peale, Bikeep pakub selleks väga head lahendust. Lisaks on väga tore näha, et Tallinnasse tekib juurde laadimispunkte ja et meie elektrilised liiklemisvahendid selle läbi toetava keskkonna saavad. Loodan, et see innustab üha rohkem inimesi oma argitoimetusi kaherattalistel tegema,” ütles Jevstignejev.

Iga Viru Keskuse sissepääsu juures on jalgrataste parkimise ning laadimise ala, kus elektriliste rataste piirkond on eraldi tähistatud Viru Vooluringi värvides. Kokku saab parkida üheaegselt 37 tavaratast ning 12 elektrilist jalgratast, lisaks ka laadimise ja parkimise jaamad tõukeratastele, kokku 20-le rattale.

Klient saab Viru Keskuse Bikeepi parklates parkida täiesti tasuta kaks tundi. Samuti saab oma elektriratast või elektrilist tõukeratast laadida, parklas on selle jaoks rohelisega märgistatud parkimiskohad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.