"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Terviseamet: lapsed peaksid enne laagrit tegema koroonatesti (1)
05. august 2021
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Terviseamet soovitab laagritesse ja malevatesse minevatel lastel ja noortel teha ohutuse tagamiseks enne laagrivahetust koroonatest, vahendas BNS. Proovi andmiseks tuleb broneerida aeg avaliku testimise punkti – täpsema info saab oma laagrikorraldajalt.

Terviseamet pakub kõigile suvelaagrisse või malevasse minevatele lastele ja noortele, kes ei ole veel vaktsineeritud, võimalust teha tasuta PCR koroonatest. Laste puhul kogutakse soovi korral proovimaterjal kurguloputusvedelikust, kuid võib ka ninaneelust.

Proov tuleb anda mitte rohkem kui 72 tundi enne laagrisse minemist. „Palume arvestada, et aja broneerimisel võivad olla järjekorrad ning analüüsitulemuse teadasaamiseni võib kuluda aega,“ ütles Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp. Ta lisas näiteks, et kui laager hakkab reedel, on soovitatav test teha kolmapäeval ning selleks võiks aja broneerida hiljemalt esmaspäeval.

Testi tegemine on soovituslik, see on hea võimalus kaitsta ennast ja teisi ning aidata laagri- ja malevasuve ohutult mööda saata. Testimine on tasuta nii laagris osalevatele lastele kui ka õpetajatele ja kasvatajatele.

Laagrikorraldajatele saadab täpsema info haridus- ja teadusministeerium. Täiendava info saamiseks tuleks pöörduda haridus- ja teadusministeeriumi infoliinil 5690 0535 ja 5690 0340.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

variant
7. aug. 2021 12:07
Test peaks olema nagu alkomeeter, hingad mingi aja sinna sisse ja saad vastuse.