"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
VIDEO JA FOTOD! Lapsi treeninud USA merejalaväelane: sageli peetakse meid suurteks sõdalasteks (0)
05. august 2021

“Lapsed olid väga tublid, nad andsid endast maksimumi,” ütles Mariinide üksuse ülem ja vanemseersant Matthew Bragg. “Meresõjaväelasi peetakse sageli suurteks sõdalasteks.”

Küsisime lastelt, kui keeruline oli ülesannet nende jaoks läbida.  “Ei olnund üldse keeruline harjutus, kõik oli lihtne,” leidis Villiam Volter ning lisas, et kujutaks end tulevikus isegi USA Mereväes ette. “Siis ma saaksin kaitsta riike, oma riiki,” lisas poiss.  “Mitte eriti keeruline ,” lausus Dominik.  “Väga lihtne oli,” arvas Eliise. 

Aleksander ütles, et ostsutas Vilde Spordiparki tulla, et vaba aega õues veeta.  Amanda aga leidis, et midagi uut on hea proovida. Dominik võttis ülesandest osa aga teiste laste eeskujul. “Kui esimesed tegid, siis ma
mõtlesin, et võiks ka ikka proovida,” lausus ta.

“Merejalaväelased koos minuga on siin, et tutvuda Eesti inimestega, näitamaks neile füüsilisi harjutusi, mida merejalaväelased teevad igal aastal,” rääkis Bragg. “Oleme siin selleks, et õppida eestlasi paremini tundma.”

Braggi sõnul koostasid nad treeningu, mis on osa Ameerika merejalaväelaste õppusest. “Viime treeningu läbi lastele, testimaks nende tugevust, vastupidavust ja kiirust,” lausus ta. “Lapsed saavad näidata, kui tugevad nad tegelikult on.”

Pärast trenni ütles Bragg, et lapsed olid täna väga tugevad. “Töötan üle maailma erinevatest kultuuridest pärit inimestega ning saan öelda, et Eesti inimesed on kindlasti ühed sitkemad,” märkis ta.

“Mina olen merejulgeolekus olnud nüüdseks kümme aastat. Merejalaväelased on alati Tallinnas olemas, see on osa USA suursaatkonnast. Ameerika merejalaväelased otsivad alati võimalusi kriiside lahendamiseks ning minemaks veelgi kaugemale, et tutvuda inimestega üle maailma.”

“Ühe korra nad juba käisid meie keskuses ja nüüd olid  nii lahked ja nõustusid taas tulema, et  teha koos noortega trenni. Ja ma näen, et noortele see väga meeldib meeldis. See kutsus esile nii palju emotsioone,” rääkis Mustamäe Avatud Noortekeskuse koordinaator Julia Tiido.

Vaata galeriid (72)

Kolmapäeval külastasid Ameerika Ühendriikide merejalaväelased Vilde Spordiparki. Tegus pärastlõuna Mustamäel tõi kokku hulga lapsi, kes said oma füüsilise  võimekuse proovile panna. 

“Sellised tegevused  laiendavad laste silmaringi, sest nad ei ole varem selliseid harjutusi näinud. Nii kui me  jõudsime spordiplatsile, tekkis kohe kõikidel huvi,” ütles Tiido.

Ta lisas, et Mustamäe Avatud Noortekeskusel on USA merejalaväelastega seljataga juba pikaajaline sõprussuhe. 

USA merejalaväelaste kohtumine noortega algas lahinguvõimekuse demonstratsiooniga, mida nad  peavad igal aastal võitleja kiiruse ja vastupidavuse testimiseks sooritama. Mereväelased näitasid lastele ette rea harjutusi ja tehnikaid ning seejärel oli  lastel võimalus neid järgi teha.

Sportlik pärastlõuna toimus Mustamäe Linnaosa Valitsuse ja Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna noorte kaasamise koostöö raames.  USA merejalaväelastel oli kaasas ka spordivarustus ning pärast treeningut mängiti noortega koos traditsioonilisi Ameerika spordimänge.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.