"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Valitsus võib laiendada tõendiküsimise ja maskikandmise nõuet (0)
05. august 2021
Mats Õun/ Foto on illustreeriv

“Tuleb anda selge sõnum, et vaktsiinitõend on tulnud, et jääda kuni pandeemia lõpuni. Kui olukord paraneb maailmas tervikuna, saame neid reegleid taas leevendama hakata,” kinnitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Valitsuskabinet hakkab täna pärastlõunal koroona leviku tõkestamiseks arutama täiendavate piirangute kehtestamist ning normiks võiks saada koroonatõendi küsimine kõigil kogunemistel olenemata osalejate arvust, vahendas BNS ERR-i.

“Siin tuleb anda selge sõnum, et vaktsiinitõend on tulnud, et jääda kuni pandeemia lõpuni. Kui olukord paraneb maailmas tervikuna, saame neid reegleid taas leevendama hakata, aga seni peaks olema COVID-tõendi esitamine pigem norm kõigil sellistel üritustel ja tegevustes, kus inimesed üksteist ei tunne, distantsi hoidmine pole alati võimalik ja nakkusoht on paraku ajas kasvav tulenevalt viiruse leviku hoogustumisest,” rääkis Kiik tänasel valitsuse pressikonverentsil.

Tema sõnul tuleks kaaluda, millal minna täielikult üle kontrollitud üritustele. Alates esmaspäevast, 9. augustist rakendub nõue, kus koroonatõendit nõutakse üritustel, kus siseruumides osaleb üle 50 ja välitingimustes üle 100 inimese.

“Selge see, et ürituste korraldajad tahavad siin selgust ja ka viiruse leviku seisukohalt on oluline, et tänane olukord, kus 50 inimest on lubatud koguneda ilma tervisetõendita sees ja kuni 100 väljas, on tõenäoliselt ajutine olukorras, kus viirusenumbrid kasvavad,” rääkis Kiik.

“Meil tuleb kokku leppida need reeglid, millised üritused ja tegevused on ainult COVID-tõendiga kättesaadavad sõltumata osalejate arvust, sest arusaadavalt tekitab ka äriringkondades õigustatud küsimusi see, kas 48 osalejaga ja 52 osalejaga üritus on niivõrd erineva nakkusriskiga,” ütles minister.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.