Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
SALME: EI OLNUD ÜLDSE RASKE - KAKS KLÕPSU JA VALMIS Immuniseerimistõendi saab välja printida linnavalitsuse ja linnaosade infosaalides ning raamatukogus (2)
10. august 2021

Tallinna iga linnaosa elanikud saavad tasuta välja printida immuniseerimise tõendit – seda saab teha nii Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis, kõigis linnaosavalitsuste infosaalides kui ka Tallinna Keskraamatukogus ja kõigis selle haruraamatukogudes.

Salme on üks neist, kes täna Haabersti linnaosavalitsuses covid tõendi linna abil välja printis. “Ei olnud üldse raske – kaks klõpsu ja valmis,” tõdes Salme.

“Mul ei olegi internetti ka, aga ma olen saanud süstid kätte,” ütles bussi oodanud vana daam Margita.

Kesklinna valitsus on juba nädalajagu hädalisi aidanud. Kui teenindaja seda tegema peab, tuleb alla kirjutada sellele, et lubate teenindaja oma tundlikele isikuandmetele ligi.

“Igal päeval helistatakse ja küsitakse ette, et kas me ikka saame teie juurest tõendi ning igal päeval on neid inimesi kümmekond, kes tulevad kohale ja küsivad,” sõnas Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm, “Tulemas on vanalinna päevad, 20. august, muinastulede öö ja covid tõendist on saamas meie igapäevaelu osa, mis tähendab seda, et see peab olema inimestele kättesaadav. Me ei saa eeldada seda, et eakatel on arvuti, printer, internet ja vajalikud oskused.”

Tõendi printimiseks on vaja ID-kaarti ja PIN-koode. Linlased saavad linnavalitsuse teenindussaali, linnaosavalitsuse või keskraamatukogu avalikus arvutis minna digilugu.ee kodulehele ja vormistada seal omale digitaalne COVID tõend. Vajadusel saab ka klienditeenindaja inimest juhendada. Immuniseerimise tõendi printimine on tasuta.

Tallinna abilinnapea Betina Beškina tõdes, et valitsuse kehtestatud uute piirangute ja reeglite tõttu on tekkinud  vajadus immuniseerimistõendite väljastamispunktide järele.

„Seda asjaolul, et kõigil inimestel ei ole siiski kodus arvutit või printerit ja suuresti ka seetõttu, et paljud vanemaealised inimesed ei pruugi osata iseseisvalt digiteenuseid kasutada,“ sõnas Beškina. „Selleks on Tallinna linn leidnud lahenduse ning pakume igas linnaosas – nii meie infosaalides kui ka mitmetes allasutustes võimalust oma isiklik immuniseerimistõend tasuta välja printida. Ühtlasi on vajadusel abiks ka klienditeenindaja.“

Immuniseerimistõendit saab välja printida igas linnaosa infosaalis ning Tallinna Keskraamatukogus ja selle haruraamatukogudes, millede aadressid leiab https://keskraamatukogu.ee/ . Lisaks on veel printimisvõimalus Kesklinna Sotsiaalkeskuses Liivalaia 32 ja Kesklinna sotsiaalhoolekande osakonnas Pärnu maantee 9. Mustamäel saab lisaks linnaosa valitsuse avalikule arvutipunktile E. Vilde tee 118 tööajal kasutada ka Mustamäe Päevakeskuse Ehitajate tee 82 avalikku arvutit ja printerit. Lasnamäel saab alates esmaspäevast, 9. augustist immuniseerimistõendit välja printida lisaks linnaosavalitsuse infosaalile ka Lasnamäe linnaosa sotsiaalhoolekande toetuste talituses Mahtra 48 ja Lasnamäe Sotsiaalkeskuse uutes ajutistes ruumides Punane 36.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ene kauge
5. aug. 2021 22:19
Kas kollane immuniseerimispass, mille Medicumist, 5 euri, ostsin/sain ikka kehtib? või peab ikka tõendit otsima hakkama?
temaatik
6. aug. 2021 08:00
Kehtib ikka! Aga paljud vaktsineerijad ei väljastanud sedagi, näiteks Tallinna Eriarstikliinik Linnamäe teel. Ja ega ka vaktsineerimisbussis või vaktsineerimiskiirabis seda osta saa.