"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Jaanus Riibe: Kristiine kirju kultuurisuvi pakub mitmekülgseid üritusi (0)
12. august 2021
Jaanus Riibe

Võib päris kindlasti öelda, et päikese ja soojalembelistel inimesel sel aastal tõesti vedas suvega. Juuni- ja juulikuu pakkusid tavatult soojasid päevi ja ka õhtuid, mil jaki võis jahedust kartmata rahumeeli koju nagisse jätta.

Nagu varasematelgi aastatel toimub Kristiine linnaosas suvel mitmesuguseid põnevaid tegevusi igas vanuses inimestele. Rõõmu teeb, et Kristiine kultuurisuvi on tuntud üle linnaosa piiride. Muusikasuve raames toimunud „Tuulelõõtsutajate“ kontserdil tõstsid pea pooled külastajad käe, andes märku kaugemalt kui meie linnaosast tulemisest.

Kuigi vabariigi valitsuse seatud piirangud muudavad ürituste läbiviimise keerulisemaks nii korraldajale kui külastajatele, on seatud nõuded vajalikud meile kõigile tervetena püsimiseks. Olgu siin kohal veel kord rõhutatud, et Kristiine Linnaosa Valitsuses ja Kristiine Tegevuskeskuses saab endale kas alla laadida või välja printida vaktsineerituse, haiguse läbipõdemise või negatiivse testi tõendi. Augusti lõpus ja septembri alguses viime läbi mitmeid toredaid üritusi.

Kontsert Eesti iseseisvuse taastamise päeva auks

20. august on üks kolmest päevast aastas, mil kõikidel elu-, äri- ja büroohoonetel on heisatud riigilipud. Sel aastal täitub 30 aastat päevast, mil kell 23.03 võttis Eesti Vabariigi Ülemnõukogu 69 poolthäälega vastu otsuse “Eesti Vabariigi iseseisvuse kohta”. Kas mäletate ka oma tundeid ja ootusi sel hilisõhtul?

Kristiine tähistab taasiseseisvumispäeva juubelit vabaõhukontserdiga 18. augustil kell 17 Löwenruh` pargis Mustamäe tee 59a. Üles astuvad Priit Võigemast ja Vaiko Eplik. Kanname kontserdi üle ka Kristiine Linnaosa Facebooki lehel.

Hoovikohvikute päev pakub võimaluse naabritega tuttavaks saada

Väljas lõunastamine või õhtusöögi nautimine on nüüdisaegse elu lahutamatu osa. Hoovikohvikute päev toimub 28. augustil kella 11–17. Siis avavad paljud inimesed oma koduhoovi ja pakuvad hubases õhkkonnas maitsvat toitu ja rikkalikku kohvi. Nii mõnelgi pool on avatud ka kirbukas, kus sümboolse summa eest loobutakse väikeseks või suureks jäänud riideesemetest. Kas teie tunnete näiteks ülejärgmise maja elanikke?

Hoovikohvikute külastamine on hea võimalus saada naabrite, sama tänava või asumi elanikega tuttavaks. Kristiine Linnaosa Valitsus korraldab koostöös kohalike elanikega hoovikohvikute päeva juba neljandat korda. Registreerunud on 30 kohvikut üle kogu linnaosa.

Kristiine Rahvajooksule saab tulla kogu perega

Laulusalmi kohaselt on septembrikuus kõik uus. Miks mitte alustada uut õppeaastat sportlikult, sest 4. septembril toimub neljandat korda Löwenruh` pargis kogu perele sobiv Kristiine Rahvajooks. Kell 11 algavale 300 meetri pikkusele lastejooksule on oodatud kuni 10 -aastased jooksjad. Rahvajooksu start antakse kell 12  ja samas pargis on ka finiš. Kahest viie kilomeetrisest ringist koosnev distants sobib nii algajatele jooksuharrastajatele kui ka edasijõudnutele. Jooksule tuleb registreerida Stamina kodulehel, sest igale lõpetajale on auhinnaks Kristiine Rahvajooksu medal.

Tasuta treeningud õues kestavad oktoobrikuuni

Suvega võib jõuda heasse sportlikkusse vormi. Välitreeningud toimuvad kümnendat hooaega igal kolmapäeval kuni 13. oktoobrini kell 12 Löweruh`pargis. Kohtumispaik on lõvi juures. Treeningutel osalemine on tasuta. Treeninguid juhib kogenud treener Aliis Sarapik, kelle rõõmsameelsus annab osalejatele terveks nädalaks energiat. Treeningute mitmekesistamiseks pakub kord kuus harjutusi FC Flora klubi jalgpallitreener.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.