"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Tallinna Vanalinna Päevade mõttetalgud kutsuvad kaasa mõtlema vanalinna tuleviku teemadel (0)
12. august 2021

13. augustil kell 15.00 toimuvad Raekoja platsil Tallinna Vanalinna Päevade mõttetalgud “Tänane unistus, homne reaalsus”.

“Eestlased on ikka teinud suuri asju talgukorras. Nüüd teeme seda mõttetalgutel – see on hea formaat sünergia tekkeks ja huvitatud osapoolte kokkuviimiseks. Vanalinna tuleviku pärast on lisaks elanikele hakanud koroonast tulenevalt muret tundma ka siin töötavad ja aega veetvad inimesed. Mõttetalgute osalejad on juba kirja pannud mitmeid häid ettepanekuid, mis aitaks vanalinna olukorda tulevikus parandada. Nüüd on aeg need ideed ka avalikult välja öelda ja saada otsest tagasisidet teistelt huvigruppidelt,” kommenteeris Tallinna Vanalinna Päevade juht Anne Velt.

Koroonaviiruse loodud olukord annab võimaluse (ümber)mõtestada vanalinna. Tühjad kodud, tänavad ja hotellid, suletud ärid, kohvikud ja muuseumid – milline on tulevik? Et vaktsiinidki ei pruugi taastada pandeemia-eelset olukorda, tasub pigem otsida uusi võimalusi. Kriisikavade tegemise kõrval on praegune aeg ka unistamiseks ideaalne: mis VÕIKS vanalinnas veel olla? Millega VÕIKS täita need tühjad tänavad ja ruumid? Millised tegevused VÕIKSID vanalinna tänavatele tuua taas melu ja püsiva elu? Mis VÕIKS tuua inimesed tagasi vanalinna? Milline VÕIKS olla meie kõigi unistuste vanalinn?

Vanalinna Päevad pakuvad võimaluse unistada ja seda potentsiaaliga muuta unistused reaalsuseks.

Oma ideid esitlevad: Triin Talk (Eesti Kunstiakadeemia), Mait Talu (Vanalinna Ettevõtjate Ühing), Marge Sassi (Tallinna Linnamuuseum), Külli Karing (Eesti Turismifirmade Liit), Eero Kotli (Vanalinna Selts), Tiina Mägi (Kodulinna maja), Kaarel Truu (Muinsuskaitseamet).

Ideid tagasisidestavad: Monika Haukanõmm (Tallinna Kesklinna Valitsus), Boris Dubovik (Tallinna Linnaplaneerimise Ameti muinsuskaitse osakond), Simon Eiland (noor visionäär, EKA arhitektuuritudeng), Mart Luik (Tallinna Strateegiakeskus), Ignar Fjuk (arhitekt).

Mõttetalguid illustreerivad spetsiaalselt selleks loodud visuaalid, mis on inspireeritud mõttetalguliste ideedest. Kunstnik Lumimari loob pildi „meie kõigi unistuste vanalinnast“.

Vestlust modereeribajakirjanik Toomas Luhats.

Otseülekanne portaalis kultuur.err.ee

Liitu FB-i üritusega SIIN

Tallinna vanalinna päevade toetajad on Tallinna linn ja Tallinna kesklinna valitsus

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.