"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Linnamuuseumis näeb läbi muusika Soome mõju Eestile (0)
13. august 2021
Ilja Matusihis

Alates laupäevast on Tallinna linnamuuseumis avatud näitus “SoomEST vabaduse viise otsimas 1961–1991”, vahendas BNS.

Näitus valmis koostöös Tallinna ja Helsingi linnamuuseumide ning Soome instituudiga. Kahe linna sõprusnäituste loomeprotsess on toimunud paralleelselt kahes pealinnas.

Näituse kandvaks teljeks on muusika ning selle mõju ja jõud, mis võib muuta inimesi ja maailma.
1960.–1990. aastatel muutus pop- ja rockmuusika noorsookultuuri ühendajaks. Otsides ja oodates Soome TV-st ja raadiost kuulsate superstaaride muusikat ja esinemisi, kohtus Eesti ka Soome popmuusika ja popkultuuriga.

Soome artistid, muusikud ja koomikud said teleri ees istuvate tallinlaste kodudes tuttavaks kui pereliikmed. Näitust tutvustavate kuraatorite sõnul näitus tollastelt noortelt tänastele noortele teadmiseks ja meenutuseks vanematele.

Näituse kuraatorid on ajaloolane Tõnu Pedaru ja fotomuuseumi juhataja Anneli Jalava, kujundus disainibüroolt Laika, Belka & Strelka.

Linnamuuseum tänab näituse loomise toetajaid: Helsingi linnamuuseumi, Soome instituuti, Tallinna kultuuri- ja spordiametit, AS Tallink Gruppi. Samuti kõiki, kes on panustanud näituse sündi oma lugude, mälestuste ja esemete jagamisega.

Näituse juhatab juba reedel sisse kell 20 kontsert Raekoja platsil, kus esinevad legendaarsed artistid Soomest ja Eestist: Pelle Miljoona, Vennaskond, JMKE, Villu Tamme.

Kontsert on tasuta, osaleda saab koroonapassi, kiirtesti negatiivse tulemuse või läbipõdemist tõendava dokumendi ettenäitamisel. Kontroll toimub Raekoja platsile sisenemisel, testida saab samal päeval vanalinnas.

Laupäeval kell 13 avab näituse publikuprogrammi Soome 11. president Tarja Halonen, kes tutvustab oma kodanikuühiskonna teemalist raamatut, vestlus toimub soome keeles. Vestlust juhib ja tõlgib paralleelselt eesti keelde Jan Kaus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.