"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Lasnamäe päevad pakuvad piirangute kiuste meeleolukat programmi (0)
18. august 2021
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Lasnamäe päevad toimuvad piiranguid ja ohutusabinõusid järgides ning pakuvad tallinlastele kõigest hoolimata põnevaid tegemisi üle terve linnaosa – kavas on laulvate purskkaevude etendused ja kontserdid ning Pae järvel tegutseb paadilaenutus.  

„Lasnamäe päevad on mitmekülgne linnafestival, täis muusikat, kunsti ja põnevaid tegevusi linnaruumis. Soovime, et võimalikult paljud inimesed saaks Lasnamäe päevadest osa ning seepärast enam kui nädala vältel üle terve linnaosa toimub igas vanuses lasnamäelastele mõeldud tegevusi. Oleme kõiki Lasnamäe päevade raames toimuvaid sündmusi ja tegevusi kujundanud selliselt, et seal ei teki vajadust kontrollida COVID-itõendit ja säilib võimalus turvalise distantsi hoidmiseks vabas õhus,“ ütles linnaosavanem Vladimir Svet.  

Lasnamäe päevad saavad alguse 21. augusti õhtul Pae järvel mullu tallinlaste poolt soojalt vastu võetud suurejoonelise laulvate purskkaevude etendusega. Kaunist valgusmängu saab jälgida väga suurelt territooriumilt 21. ja 22. augustil kella 20.30-st kuni 1-ni öösel. 

Pae järvel tegutsev paadilaenutus

Sel aastal korraldajad panevad suurt rõhku linnaruumile ning pakuvad uusi vaatenurki mitmele tuttavale kohale. Terve nädala vältel alates esmaspäeva, 23. augusti õhtust tegutseb Pae järvel paadilaenutus. Paadirent on tasuline ning keelatud on järvel nii suplemine kui ka saarele minek, mis võib häirida piirkonnas elavaid linde.

Alates 23. augustist muutub Lindakivi kultuurikeskuse tagune plats nädalaks mõnusaks lõõgastusalaks moodsa linnamööbli ja muusikaga, kus külalised saavad osta maitsvat tänavatoitu. Ala on lahti tööpäeviti kella 13–20 ning nädalavahetusel kella 11–19. Ka mitmed teised kohad linnaosas saavad Lasnamäe päevade raames uue kuue. Kaunistatakse üle Laagna tee viivaid sildu ning Lasnamäe noortekeskuse eestvedamisel linnaruumi luuakse kaks uut supergraafikateost. 

Lasnamäe muuseumi algatus pakub linlastele uusi teadmisi linnaosa ajaloost uhke disainiga bussipeatustes ning üle terve linnaosa paigutatud stendidel. Samuti toimub mitu eelregistreerimisega ekskursiooni, mis viivad Tondiraba jäähalli, Ülemiste City linnakusse ning Tallinna ülemise tuletorni tippu, tutvustavad Uuslinna ja Sikupilli asumite ajaloolist pärandit.

Reede, 27. augusti õhtul toimub Tondiloo pargis festivali lõpugala, kus esineb üle-eestiline noorte sümfooniaorkester Jüri-Ruut Kanguri juhtimisel, solistidena astuvad üles mitmed armastatud Eesti lauljad. Kontsert algab kell 18 ning kavas on tuntud muusikapalad eri žanris. 

Laupäeval, 28. augustil on nooremad lasnamäelased oodatud Tondiloo parki, kus pakutakse põnevaid tegevusi kella 15–21 toimuval Kivila suvelõpu noortefestivalil, kus saab proovida kiikingut ja parkuurirada, mängida suuri õuemänge, tänavajalgpalli ja lauatennist, osaleda mitmes kunsti- ja tänavakunsti tegevuses ning teistes põnevates töötubades.

Punkti paneb Muinastulede öö

Lasnamäe päevadele paneb uhke punkti Pae pargis 28. augusti õhtul algusega kell 20.30 toimuv Muinastulede öö, mis kestab südaööni.   

„Koostöös Qvalitase arstikeskusega Lasnamäel töötav vaktsineerimisbuss osutus äärmiselt populaarseks. Töötame koos partneritega selle nimel, et ka Lasnamäe päevade raames soovijatel oleks võimalik ennast COVID-19 haiguse vastu vaktsineerida. Kõik Lasnamäe päevade tegevused toimuvad kooskõlas riigis kehtivate piirangutega ja vajalikud ettevaatusabinõud on tarvitusele võetud. Tegevused on kujundatud selliselt, et inimesed saavad hajutatult tegevustest osa võtta ega nõua COVID-itõendite kontrollimist,“ lisas linnaosavanem Vladimir Svet.

Kõik Lasnamäe päevade üritused peale paadilaenutuse on tasuta. Samas võib korraldaja kavas muudatusi teha. Põhjalikum programm on alates esmaspäevast, 15. augustist leitav kodulehelt tallinn.ee/lasnamäe ning Lasnamäe linnaosavalitsuse Facebooki-lehelt.

Lasnamäe Päevade programmi kuuluvad järgmised sündmused:

Kõik Lasnamäe Päevade raames toimuvad sündmused ja tegevused on kujundatud selliselt, et ei teki vajadust kontrollida COVID tõendit ja säilib võimalus turvalise distantsi hoidmiseks vabas õhus. Siseruumides toimuvatele üritustele on seatud osalejate piirarvud.

Kõik Lasnamäe Päevade üritused (v.a. paadilaenutus) on tasuta! Korraldaja võib teha kavas muudatusi. Põhjalikum programm on leitav kodulehelt tallinn.ee/lasnamae ning Lasnamäe Linnaosa Valitsuse Facebooki lehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.