"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Itaalia hävitajad F-35 lendavad taasiseseisvumispäeval üle Eesti (0)
19. august 2021
F-35 hävitaja. Foto: Scanpix

Reedel teevad Ämaris paiknevad Itaalia õhuturbehävitajad F-35 Lightning II sobiva ilma ja pilvkatte korral Eesti taasiseseisvumispäeva tähistamiseks madallennu üle Rapla, Tallinna, Kohtla-Järve, Jõhvi, Tartu, Viljandi, Pärnu, Kuressaare ja Haapsalu.

Plaanide kohaselt lendavad hävitajad üle linnade mitte madalamalt kui 1000 jalga ehk veidi enam kui 300 meetri kõrguselt, edastas kaitseväe peastaap BNSi vahendusel.

Seoses ilmastikuoludega võivad ülelennud edasi lükkuda või ära jääda.

Ämaris selle aasta maikuust paiknevate varghävitajate F-35 näol on tegemist ajaloo kõige kallima relvasüsteemiga, mis suudab täita nii hävitus-, luurelennuki kui taktikalise pommitaja ülesandeid.

Viienda põlvkonna hävitajana on F-35 eelised lahinguruumis tema hukukindlus ja situatsiooniteadlikkus, mille tagavad vargtehnoloogia, sensorid ja mitmekihiline andmeside.

Kava kohaselt lendavad hävitajad kell 14.05 üle Rapla Kuusiku lennuvälja, kell 14.15 üle Tallinna Vabaduse väljaku, kell14.25 üle Rakvere linnuse, kell 14.30 üle Kohtla-Järve Rahvapargi, kell 14.33 üle  Jõhvi Rakvere tänava, kell 14.45 üle Tartu Anne kanali, kell 14.50 üle Viljandi ja Viljandi järve, kell 14.55 – üle Pärnu ja Pärnu ranna, kell 15.05 üle Kuressaare ka Kuressaare piiskopilinnuse ning kell 15.15 üle Haapsalu ja Haapsalu piiskopilinnuse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.