"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Laanet tänas medalitega välismissioonidel teeninud Eesti sõdureid (0)
19. august 2021
Kaitseminister Kalle Laanet. Foto: Mats Õun

“Rahvusvahelise julgeoleku tagamine on meie kohus ja me teeme seda ka meie enda huvides. Teie panus on täitnud Eesti kõige tähtsamat eesmärki, tugevdada koostöösidemeid meie olulisemate liitlastega ning seeläbi kindlustada Eesti julgeolek,” lausus kaitseminister Kalle Laanet.

Laanet andis medalid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel ja missioonidel teeninud Eesti kaitseväelastele. Kaitseminister sõnas medalitseremoonial, et Eesti riik ja meie liitlased hindavad kaitseväelaste panust välismissioonidel kõrgelt, vahendab BNS.

Minister tõi välja, et Eesti on keskendunud kohalike vägede treenimisele ja väljaõppele, kus oluline roll on koostöö kohalike jõududega ning nende soovidega arvestamisel.

“Kaitsevägi tõestab veenvalt, et on võimeline tegutsema väga efektiivselt kaugetes maades ning väga keerulise logistika tingimustes. Teie eeskujulik teenistus on muutunud omaette kvaliteedi kaubamärgiks,” lisas kaitseminister.

Lõpetuseks tänas kaitseminister Laanet kaitseväelaste pereliikmeid ja lähedasi, kes on neid toetanud ja koju oodanud.

Medali sai ligi kuuskümmend Malis (opretasioon Barkhane), Afganistanis (Resolute Support Mission), Liibanonis (ÜRO rahuvalvemissioon UNTSO), Iraagis (NATO Mission Iraq) ja Itaalias (EUNARFOR MED) teeninud kaitseväelast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.