"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinnas tähistatakse taas Läänemere päeva (0)
19. august 2021
Läänemeri. Foto: Scanpix

„Läänemeri on üks kõige reostunumatest meredest maailmas, mistõttu on oluline iga samm mere tervise taastamise suunas. Tallinn soovib olla roheline merelinn ning meie südameasi on anda oma panus Läänemere kaitsmisesse,“ märkis abilinnapea Kalle Klandorf.

Tallinnas tähistatakse teist aastat järjest Läänemere päeva. Neljapäeval, 26. augustil toimuvatele teemapäeva sündmustele on oodatud nii mere- ja keskkonnaspetsialistid kui ka kogu linnarahvas. Juba tänasest saab registreerimine loodus- ja ajalooretkedele Aegna saarel.

Läänemere päeva tähistamine sai alguse 2019. aastal Helsingis, Tallinnas tähistati seda esmakordselt 2020. aastal. Teemapäeva eesmärgiks on innustada inimesi ja organisatsioone pöörama rohkem tähelepanu Läänemere olukorrale ning tegutsema selle parandamiseks.

Teemapäeval toimub ka konverents

„Teemapäeval korraldatakse konverents, kus on päevakorras mitmed Läänemere ning Tallinnaga seotud küsimused. Huvilised on oodatud Aegna saart tutvustavale üritusele Inglirannas ning loodus- ja ajalooretkedele Aegna saarel ja Reidi teel. Samuti kutsume kõiki linlasi Tallinna Kalaturule, mis on spetsiaalselt avatud ka neljapäeval,” lisas Kalle Klandorf.

Läänemere päeva konverentsil arutatakse Läänemere ning Tallinnaga seotud teemasid mitme erineva nurga alt, alates Läänemere ökoloogilise seisundi muutustest kuni Tallinna joogivee-reservuaari Ülemiste järve ümber toimuva aruteluni. Konverentsile oodatakse eeskätt mere-, linnaplaneerimis- ja keskkonnaspetsialiste. Läänemere päeva konverents toimub Tallinna mereväravas, uhiuues ja keskkonnasõbralikus Vanasadama kruiisiterminalis. Konverents kantakse reaalajas üle ka ajalehe Pealinn veebilehel.

Koostöös Kesklinna valitsusega toimub 26. augusti pealelõunal Reidi teel Inglirannas Aegna saart tutvustav sündmus „Aegna saatkond“, kuhu on oodatud kõik huvilised. Saatkonna telgist leiavad huvilised infomaterjale Aegna saare kohta, saab kohtuda saarevanemaga, kuulda Aegna loodus- ja kultuuripärandist ning Aegna ökosaarte projektist. Saatkonnatelgi kõrval on avatud lasteala, kuhu muuhulgas toob Watersport lastele uudistamiseks kiirpaadi. Ürituse lõpetab kell 18 algav ansambli Kukerpillid tasuta kontsert.

Osaleda saab veel loodus- ja ajalooretkedel Aegna saarele ja Reidi teele. Retkedele registreerimine algab 19. augustil kell 12 (eestikeelsed grupid; venekeelsed grupid). Tallinna Sadam aga korraldab matka sadamaalale, kus tutvustatakse sadama ajalugu ja rohelisi plaane. Mereprügipüüduri Seabin juures viiakse läbi keskkonnahariduslik õppeprogramm.

Kaasatud on ka mitmed noortekeskused

Läänemere päeva tähistamisel osalevad sel aastal mitmed noortekeskused üle linna filmi- ja kokandusõhtutega, Mustamäe Laste Loomingu Maja meresõlmede sidumise õpitoa ja võistlusega. Noori on kaasamas ka mobiilse noorsootöö meeskond.

Külastajaid ootavad Eesti Meremuuseumi filiaalid Lennusadamas ja Paksus Margareetas ning  Eesti Loodusmuuseum. Pelguaias leiab aset loodusehituse töötuba. Kuna neljapäev on „kalapäev“, siis löövad ettevõtmises kaasa mitmed restoranid ja tavaliselt laupäeviti töötav Tallinna Kalaturg on erandkorras avatud ka neljapäeval.

Läänemere päeva tähistamist kogu Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga Tallinnas. Läänemere päeva tähistatakse lisaks Soomele ja Eestile veel Rootsis ja Venemaal.

Lisainfot Läänemere päeva kohta Tallinnas leiab ürituse veebilehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.