"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
FOTOD JA VIDEO Vaktsineeritud koolipoiss Hektor: nüüd saan väljas söömas ja klubis käia (5)
23. august 2021
Mats Õun

“Vaktsineerida on vaja, minge vaktsineerima! Seda on vaja, et söömas käia, et klubis käia. Sul on vaja vaktsiini, ilma ei saa, ” ütles Hektor. “Minu klassikaaslastest enamus tahavad teha vaktsiinisüsti, aga ma tean paljusid teistest koolidest ja väljaspool Tallinna, kes pole selle poolt,” sõnas Amanda.

Vaata galeriid (21)

Noored ütlesid, et on kaugõppest ja kodus olemisest lihtsalt tüdinenud ja vaktsiin paistab olevat ainus võimalus, mis neid uuel kooliaastal sellest päästab.

Vaktsineerimise koolimajas tegi muide elavamaks ka see, et kõigi vahel loositi välja auhindu. “Ma väga loodan, et võidan peaauhinna. See jääjook ei tundu nii hea. Ma loodan ikka, et I-padi saan,” lootis Hektor.

Kuid mitte ainult õpilased ei tulnud end koolidesse vaktsineerima. Kohale oli tulnud ka täiskasvanuid, sealhulgas lapsevanemaid. “Ühe vanemaga just arutasime, et talle väga sobis tulla just näiteks laupäeval. Sai rahulikult vabal päeval tulla ja lapsed ka seda ise soovisid,” ütles Tallinna Reaalkooli direktor Ene Saar.

Pelgulinna Gümnaasiumis ja 32. keskkoolis silmas ka palju ümberkaudseid elanikke. Viimases sai vaktsiini ka üks koolitöötja. “Siit samast kooli ümbruskonnast pärit inimesi käib vaktsineerimas. Need on inimesed, kes igapäevalt siin kooli hoovis viibivad. Ehk mingil määral on võimalus, et need inimesed puutuvad ühel hetkel kokku ka õpilastega. Seega on hea, et nad vaktsineeritud saavad,” ütles Tallinna 32. keskkooli haldusjuht Freddi Nuum.

“See siin on minu kodukool. See vaktsineerimise võimalus tuli mulle lähedale. Eile mõtlesin ja täna tulin,” ütles Pelgulinna Gümnaasiumi läheduses elav Kristjan, kes oli ka just vaktsiinisüsti koolimajas kätte saanud.

Õpilaste vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Pfizer/BioNTech Comirnaty, mida on selle vanuserühma vaktsineerimiseks soovitanud riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon. Tervishoiuteenust pakuvad Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Kiirabi ning SA Tallinna Koolitervishoid.

Järgmine nädalavahetus toimub uuesti, kümnes Tallinna koolis vaktsineerimine nii kooliõpilastele, nende peredele, ümberkaudsetele kui ka tegelikult kõigile, kes soovivad. Alates esmapäevast kuni reedeni saab vaktsineerima tulla ka Tallinna linnavalitsuse hoonesse. Kui koolides on saab Pfizeri süsti , siis seal kasutatakse Moderna vaktsiini.

Reedel, 27., laupäeval, 28. ja pühapäeval, 29. augustil kell 10-20 on vaktsineerimine Kesklinnas Tallinna 21. Koolis (Raua 6), Kristiines Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32), Lasnamäel Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59) ja Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9), Pirital Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19), Haaberstis Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Õismäe tee 28), Mustamäel Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42) ja Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187), Nõmmel Tallinna Nõmme Põhikoolis (Raudtee 68) ja Põhja-Tallinnas Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9).

Kui vaktsineerimispunkt ei ole õpilase oma koolis, võib ta minna mistahes kooli, kus vaktsineerimine on korraldatud.Lisaks õpilastele saavad koolidesse eelregistreerimata vaktsineerima minna kõik soovijad.

Iga vaktsineeritu osaleb ka auhinnaloosis, mille peaauhinnaks on 30 iPadi.

Kõik Tallinna koolid on saatnud õpilastele ja lapsevanematele teavituskirja ja vanema nõusoleku vormi. Õpilane saab vaktsineerima minna koos vanemaga või vanema antud kirjaliku nõusolekuga. Nõusoleku vormi leiab ka Tallinna kodulehelt https://www.tallinn.ee/est/vaktsineeri

Esmaspäevast, 23. augustist kuni kuu lõpuni on ka Tallinna linnavalitsuse hoones (Vabaduse väljak 7) tööpäevadel kella 10-20 avatud vaktsineerimispunkt. Vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna), eelregistreerima ei pea. Tervishoiuteenust pakub linnavalitsuse vaktsineerimispunktis Confido meditsiinikeskus.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kommionudest lähemalt
25. aug. 2021 18:57
https://www.ohtuleht.ee/1041852/raigelt-ebaeetiline-see-ajab-marru-et-arst-teeb-patsiendile-kingitusi-et-ta-votaks-ravimeid-voi-vaktsineeriks Kuidas saab olla eetiline, kui arst kingib patsiendile mingisuguse iPadi selle eest, et ta võtaks ravimeid või vaktsineeriks? Arstieetika järgi on ju arstil põhjendamatu vastu võtta patsiendilt kingitusi, mis on veidi suurema väärtusega kui lihtsalt kommikarp. Ka kommikarp on mõne silmis ebaeetiline, sest arst teeb oma tööd ja tema asi ei ole selle eest kingitusi vastu võtta. Seega miks peaks arst kinkima patsiendile midagi tänutäheks?
tähelepanek
22. aug. 2021 11:31
Poolpaljaste laste pildistamine on teadagi mis. https://www.postimees.ee/7320171/kooliopilane-vaktsineerimisest-oeldi-et-pidi-tulema?gallery=305374&image=14008517
perearst kui lapse eestkostja
21. aug. 2021 12:43
https://epl.delfi.ee/artikkel/94327625/kuula-puust-ja-punaseks-mida-tohib-vaktsiinivastastega-teha-ja-mida-mitte Kokkuvõttes ei tasu karta, et lapsi hakataks koolis vanemate teadmata vaktsineerima. Ei covidi ega muude haiguste vastu, mille vaktsineerimist koolides läbi viiakse. Vaktsineerimiseks on vaja vanemate kirjalikku luba ja koolid seda ka küsivad. Küll aga, kui laps leiab, et vaktsineerimine on õige valik ja tahab seda teha, siis on tal võimalus pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab, kas laps ära vaktsineerida või küsida vanema/hooldaja käest üle.
kuidas keegi
20. aug. 2021 17:37
https://objektiiv.ee/joller-lapse-vaktsineerimiseks-pole-vanemate-nousolekut-vaja/ Perearst Karmen Joller leiab Facebookis avaldatud kommentaaris, et nende alaealiste vaktsineerimiseks, kes pole "väikelapsed", pole vanemate nõusolek vajalik. Nimelt kehtivat alaealiste puhul vaktsineerimise kontekstis põhimõte "tema keha, tema otsus".
teadmiseks
20. aug. 2021 17:31
Võlaõigusseadus § 765 “Kõrvalise isiku juuresolek tervishoiuteenuse osutamisel on lubatud üksnes patsiendi nõusolekul, välja arvatud juhul, kui tervishoiuteenuse osutamine kõrvalise isiku juuresolekuta ei ole võimalik, patsiendi nõusolekut ei ole võimalik küsida ja tervishoiuteenuse osutamata jätmine ohustaks oluliselt patsiendi tervist. https://www.itk.ee/patsiendile/eriarstiabi/hea-teada Pildistamine ja filmimine Meie haigla kõikide üksuste ruumides on haigla töötajate pildistamine ja videosalvestamine/filmimine keelatud.