"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Leedu: ka Eesti ja Läti kaaluvad EL-i välispiirile tara ehitamist (0)
24. august 2021
Scanpix

Läti ja Eesti arutavad niisamuti piirile füüsilise tõkke püstitamist, otsitakse võimalust pöörduda Euroopa Liidu välispiiri tugevdamiseks ühiselt Euroopa rahastuse saamiseks, vahendas BNS Leedu presidendi välispoliitikanõunikku Asta Skaisgirytė’t.

Ta märkis, et seda küsimust arutati Leedu presidendi Gitanas Nausėda kohtumistel teiste riigijuhtidega Kiievis Krimmi foorumil.

“(…) kõik räägivad sellest, et füüsiline tõke on vajalik ja me vaatame EL-i ametlike asutiste, Brüsseli poole, ootame ametkonnajuhtide tasemel arutelu, kuidas saaks EL-i rahastust kasutada EL-i välispiiri väljaehitamiseks,” selgitas Skaisgirytė.

Ta lisas niisamuti, et Afganistani olukorra tõttu on oodata uue suure rändelaine tekkimist. Sealt pagejatel on kaks suunda: läbi Kesk-Aasia põhja Venemaale või  läbi Türgi läände.

Presidendinõunik ütles, et Leedu rakendab Afagnistanist tulevate seadusvastaste migrantide suhtes tõkendmeetmeid, sest enne Leeduni jõudmist on neid valida lähemaidki turvalisi riike.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.