"Ei ole normaalne, kui kolm elutähtsat valdkonda ning lisaks kütus, gaas ja elekter võtavad eestlaste sissetulekutest 60 ja rohkem protsenti."

Sirje Potisepp, toiduainetööstuse liidu juhataja
KOOLIAASTA ALGUS Tarkusepäeval avatakse mitu uuenenud koolimaja ja viis renoveeritud spordiväljakut (0)
25. august 2021
Tallinna Arte Gümnaasium Foto Albert Truuväärt

„Hea meel on taasavada tarkusepäeval mitu uuenenud koolimaja, mis on järjekordne samm linna arengustrateegia ühe olulise eesmärgi suunas – Tallinnas on õnnelikud õppijad,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev, kelle sõnul 1. septembril taasavatakse kolm renoveeritud koolimaja ning üks huvikool alustab tööd uues hoones.

Tallinna munitsipaalkoolides istub 2021/22. õppeaastal koolipinki 47 241 õpilast.

„Kuigi koroonaaeg mõjutab meid veel ka algaval õppeaastal, jätkub ka positiivseid emotsioone,“ rääkis abilinnapea. „Esimesse klassi astub tänavu ligi 3900 koolijütsi, kelle siiras rõõm koolitee algusest on inspireeriv meile kõigile ning annab jõudu ja energiat kogu aastaks.“

Belobrovtsevi sõnul on laste heaolu koolis ja lasteaias on üks tänuväärsemaid väljakutseid, mille nimel töötada ja pingutada. „Soovin nii õpilastele, õpetajatele kui ka lastevanematele 2021/22. õppeaastaks palju kordaminekuid ja loomulikult tugevat tervist!“ lausus ta.  

Gümnaasiumi astub varasemast rohkem  õpliasi

Munitsipaalkoolide esimestes klassides alustab prognoosi kohaselt tänavu kooliteed 3895 last. Järgmistel aastatel hakkab õpilaste arv vähenema, sest laste sündimus on langustrendis.

Gümnaasiumiastmel on olukord vastupidine: kümnendatesse klassidesse astub 3618 õppurit, mis on ligi 500 võrra enam kui möödunud õppeaastal, kokku on gümnaasiumiõpilasi 10 196, ehk ligi 900 võrra enam kui eelmisel õppeaastal. Õpilaste arvud täpsustuvad 10. septembriks, mil koolid on andmed sisestanud Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS). Munitsipaalhuvikoolides õpib üle 9100 õpilase.

Täielikult renoveeritud hoonetes alustavad 1. septembrist õppetööd Tallinna Mustjõe Gümnaasium, Tallinna Arte Gümnaasium ja Tallinna Lasnamäe Põhikool. Tallinna Kopli Huvikool aga kolib oma vanast asukohast Lina tänaval uude Põhja-Tallinna kogukonnamajja (Kari tn 13).

Renoveeritud said ka viie kooli staadionid

Renoveeritud said ka viie kooli spordiväljakud ja staadionid. Tänavu valmib veel Tallinna Nõmme Gümnaasiumi spordihoone ja lõpeb Tallinna Muusikakooli tervikremont.

Tallinna munitsipaalüldhariduskoolidest üle 90% on praeguseks tervikuna renoveeritud. Viimased tervikremonti vajavad koolid on projekteerimisel või ehitamisel ning on planeeritud renoveerida lähiaastatel. Alustatud on Tallinna Pirita Majandusgümnaasiumi ja Tallinna Merivälja Põhikooli juurdeehituste rajamist. Tänavu algavad renoveerimistööd veel Mustamäe Laste Loomingu Majas.

Tallinna munitsipaallasteaedades käib 20 784 last, mis on 480 võrra vähem kui eelmisel aastal.Sügisel jõuab lõpule nelja lasteaia tervikrenoveerimine ning peagi algab kuue lasteaia täielik remont.

Tallinnas on kokku 195 munitsipaalharidusasutust, sealhulgas 125 koolieelset lasteasutust, 57 üldhariduskooli, 10 huvikooli ja 10 noortekeskust ning Tallinna Kopli Ametikool, Tallinna Õppenõustamiskeskus ja Tallinna Õpetajate Maja.

COVID-19 olukord muudab aktuste korraldamise keerukamaks

Kuna paljud lapsevanemad soovivad kindlasti laste koolalguse aktustel osaleda, muudab see viiruseolukorrast tulenevalt koolide jaoks aktuste korraldamise pisut keerukamaks.

“Me teame, et aeg on raske, aga töö käib selle kallal, et neid üritusi ja aktusi ikkagi korraldada,” ütles abilinnapea. “Seal, kus see võimalus on, soovitame teha seda välitingimustes, võttes arvesse olukorda koroonaviirusega. Tegeleme hetkel aktiivsel ka sellega, et leida lahendus, kuidas võimaldada aktustel osalemine ka neile inimestele, kellel pole vaktsineerimistõendit ette näidata. Ma usun, et selle nädala lõpuks või järgmise alguseks on meil see lahendus olemas.”

Abilinnapea märkis, et traditsioonilist aabitsapidu Vabaduse väljakul tänavu ei toimu. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.