"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Kaljulaid: Ukraina vajab Euroopa Liitu pääsemiseks 20 aastat tööd (0)
25. august 2021
Scanpix

Ukrainal on vaja teha 20 aastat tööd, et saada Euroopa Liidu täieõiguslikuks liikmeks, vahendas BNS Eesti president Kersti Kaljulaidi usutluses Jevropeiska Pravdale.

Kaljulaiu sõnul ei vasta ei Ukraina, Gruusia ega Moldova ikka veel EL-i liikmelisuse nõuetele. “EL-i astumiseks on kuhjaga tingimusi ja ausalt öeldes ei vasta ükski nendest riikidest liikmelisuse kriteeriumitele. Kõigil kolmel on mure kohtutega. Te ei sobi EL-i liikmelisuse nõuetega,” rõhutas Kaljulaid, lisades, et teel Euroopaga lõimumisele oleks kõnealuste riikide puhul kasu teatavast “vahejärgust”.

Eesti president märkis niisamuti, et EL-il tasuks olla julgem oma piiride laiendamise osas, muu hulgas võiks blokk pakkuda Kiievile, Thbilisile ja Chișinăule kas uut tööformaati riikide jaoks, mis pürgivad EL liikmeks, või täieõiguslikku liikmelisust, kuid see võtab “palju aega”.

Küsimusele NATO-sse pääsemise kohta kostis Kaljulaid, et Ukraina ei saa NATO täieõiguslikuks liikmeks enne, kui on saanud tagasi kõik okupeeritud alad. “Eesti toetab NATO liikmelisuse teekaarti ja Ukraina lähenemist NATO-le, kuid jääb selgusetuks, millal see võimalikuks osutub. Kõigepealt tuleb oodata ära ajaloo pööre,” märkis president.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.