"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Uus haridusportaal MÕTE avab olulisi haridusteemasid (0)
26. august 2021

“Kui klassikaliselt on Eestis koolijuhtide ühendused maakonnapõhised, siis meie koostöögrupis on koolijuhid erinevatest Eesti paikadest. Me kanname endaga kaasas kaasaegseid juhtimise põhimõtteid ning teame, et elukestev õppimine on ka koolijuhi rollis ääretult oluline,” ütles MÕTE portaali üks eestvedajatest Egle Rumberg.

“Tänasel päeval, kui me enam alustavad koolijuhid ei ole, tunneme vajadust anda oma panus Eesti haridusellu. Oleme oma MTÜ Sõber Koolijuht kaudu loonud haridusportaali MÕTE, mis asub aadressil mote.edu.ee ning mille kaudu plaanime järjepidevalt erinevaid haridusteemasid käsitleda,” lisas Rumberg.

Alustab uus koolijuhtide poolt käivitatud haridusportaal MÕTE, mis keskendub eelkõige akronüümist MÕTE tulenevatele haridusteemadele. M nagu motivatsioon, Õ nagu õppimine, T nagu tagasiside, E nagu eestvedamine. Esimene episood postitatakse juba täna, 26. augustil, kodulehe aadressil mote.edu.ee.

Eelmisel nädalal ilmus esimene podcast, mis tutvustas MÕTE portaali vedavaid inimesi ning nende plaane. Neljapäeval, 26. augustil saab kuulata sisulist arutelu juhtimist eestvedava  õppimise teemal. Podcasti modereerib Ivo Lille (Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktor), stuudios kõnelevad Egle Rumberg (Uulu Põhikooli direktor), Jaanika Käst (Urvaste Kooli ja Valga Jaanikese Kooli direktor), Külli Lumi (Pärnu-Jaagupi Lasteaed Pesamuna õppejuht) ja Sirje Ellermaa (Kärla Põhikooli direktor).

Vestlus põhineb Michael Fullani raamatul “Koolijuhi kolm võtmetegurit tõhusaks juhtimiseks”.Teemat kokkuvõtvas osas saavad lisaks koolijuhtidele sõna ka valdkonna eksperdid.

MÕTE kutsub kaaslaseks oma õpirännakul koolijuhte, õpetajaid, lapsevanemaid, koolipidajaid või lihtsalt haridusest huvitunuid. Postitame värskeid teemasid üle nädala neljapäeviti.

MÕTE ühendab endas aktiivseid Eesti koolijuhte, kes soovivad teaduspõhiste artiklite, intervjuude, podcastide, videote ja konverentside kaudu tõsta ühiskonna teadlikkust tänapäevastest haridusuuringutest ning -innovatsioonist, toimivatest Eesti ja muu maailma praktikatest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.