"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Valitsus eraldab 600 000 eurot Lennusadama arbitraaživaidluseks (0)
26. august 2021
Lennusadam. Foto: Mats Õun

Valitsus arutab neljapäevasel istungil ettepanekut eraldada üle 600 000 euro, et justiitsministeerium saaks riiki esindada Lennusadama arbitraaživaidluses. Aastal 2018  eraldas valitsus justiitsministeeriumile samaks otstarbeks 810 000 eurot.

Valitsus arutab neljapäevasel istungil ettepanekut eraldada justiitsministeeriumile reservist 601 280 eurot  Eesti riigi esindadamiseks arbitraaživaidluses Aleksander Rotko ettevõttega ELA USA Inc, vahendab BNS.

“Raha eraldatakse kohtuvaidlusega seotud kulude katteks, mis on tekkinud jooksvalt ning mille kandmise vajadust või suurust ei olnud võimalik kohtuvaidluse alguses ette näha. Taotleva summa moodustavad vahekohtu makse (lõiv), välisekspertide kaasamisega seotud kulud ja istungitega kaasnevad kulud,” ütles justiitsministeeriumi pressiesindaja.

“Menetlus on jõudnud etappi, kus osapooled on esitanud oma kirjalikud seisukohad ja järgmisena toimuvad istungid. Seejärel teeb vahekohus otsuse,” lisas ta.

Aleksander Rotko ettevõte ELA USA Inc nõuab riigilt 150 miljoni dollari hüvitamist.

Veel 2005. aastal üritasid Rotkoga seotud firmad nõuda riigi käest 470 miljonit krooni ehk umbes 36 miljonit dollarit kahjutasu.

Pärast aastatepikkust kohtuvaidlust Eesti riigi ja end Lennusadama omanikeks pidavate Rotkoga firmade vahel tunnistas kohus 2005. aastal sadama omanikuks riigi. Rotko kaebas küll otsuse riigikohtusse edasi, kuid seda menetlusse ei võetud. Kohtuprotsessil leidis riigi esindaja kinnitusel tõendamist fakt, et krundid saadi pahauskselt ehk siis valdajad pidid olema teadlikud tehingu ebaseaduslikkusest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.