"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Arte Gümnaasiumi gümnasist: koolimajas on kõik väga ilus ja uus (0)
27. august 2021

“Ma olin õppinud üheksa aastat vanas koolimajas. Kuid täna on kõik  täiesti uus ja väga ilus,” rõõmustas Tallinna Arte Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Kätrin Kuusk.

“Tuleb juurde võimalusi nii tunni läbiviimiseks, sportimiseks, vaba aja veetmiseks kui üleüldse koolipäeva sisustamiseks. Ja ma arvan, et sellest tunnevad rõõmu nii õpilased kui ka õpetajad,” ütles Tallinna Arte Gümnaasiumi direktor Signe Ebral.

Septembris  alustavad õppetööd värskelt renoveeritud hoonetes Tallinna Lasnamäe Põhikool, Tallinna Mustjõe Gümnaasium ja Tallinna Arte gümnaasium.  Headele õpitulemustele aitab kindlasti kaasa ka ilus ja kaasaegne koolimaja. Tallinna 57-st üldhariduskoolist on tervikuna renoveeritud 93 protsenti.  

Täiesti uues majas avab uksed sel aastal aga Tallinna Kopli huvikool, mis tegutses pikki aastaid vanas lasteaia hoones. “Nüüd siis kolivad nad koos Põhja-Tallinna linnaosa valitsusega uude majja ja see asub aadressil Kari 13.  Selle hoone üks tiib on edaspidi Kopli Huvikool,” täpsustas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Tänavu valmib veel Tallinna Nõmme Gümnaasiumi spordihoone ja aasta lõpus Tallinna Muusikakooli hoone tervikremont. Lisaks alustatakse tänavu Mustamäe Laste Loomingu Maja tervikrenoveerimisega. Täiendavalt alustati tänavu ka Tallinna Pirita Majandusgümnaasiumi ja Tallinna Merivälja Põhikooli juurdeehitustega.

Järgmisel nädalal hakkab pealinna koolides taas tarkust taga ajama 47 241 õpilast. Neist esimesse klassi läheb 3895 last. Nii mõnigi koolijüts, ei jõua esimest septembrit juba ära oodata. “Ootan nii väga kooli minekut, sest tahan targaks saada ja sõpradega mängida,” ütles koolieelik Georg. Seitsme aastane poiss hakkas kooli minemist juba neljaselt ootama.

“Ma arvan, et koolis on tähtis seetõttu käia, et suurena tööle saada,” leidis septembris 5. klassi minev Christofer.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.