“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Elektritõukeratturid põhjustavad politseile jätkuvalt muret (0)
27. august 2021
Ilja Matusihis

Elektritõukeratturid põhjustavad politseile jätkuvalt muret, sel aastal on ainuüksi Tallinnas ja Harjumaal kergliikuritega juhtunud 113 liiklusõnnetust, milles on saanud vigastada 116 inimest, vahendas BNS.

Enamik õnnetustest on kukkumised, kus mingil põhjusel kaotatakse juhitavus ratta üle. „Kergliikurite rattad on väikesed, seega kui tee on ebatasane, sõiduvõtted ja –kiirus valed, tasakaal paigast või koordinatsioon jätab alkoholijoobe tõttu soovida, siis juhtuvad kukkumised väga kergelt,“ rääkis Kesklinna politseijaoskonna ennetusspetsialist Mari-Liis Mölder.

„See on tore, et elektritõukerattad pakuvad sõidurõõmu ja põnevust nii noortele kui ka vanematele. Kuid kahjuks teeb liikluspilt politseid murelikuks – liiga sageli märkame pealinnas kahekesi ühel tõukerattal sõitvaid inimesi või alla 16-aastaseid lapsi ilma kiivrita,“ lisas Mölder ja rõhutas, et just kiiver võib ka täiskasvanul kukkumise korral osutuda elupäästvaks abinõuks.

Pühapäeval, 29. augustil toimub Vabaduse väljakul liiklusohutuse päev, kus korratakse üle elektritõukerattaga sõitmise reeglid ja kõik huvilised saavad oma oskused vigurajal proovile panna.

„Linnas liiklemise viisid muutuvad üha mitmekesisemaks ning seetõttu on liikluses üksteisega arvestamine aina olulisem. Väga populaarseks liiklusvahendiks on saanud tõukerattad, nii tavalised kui ka elektrilised. Seetõttu on meil hea meel, et sel pühapäeval saab igaüks juba teist korda Vabaduse väljakul liiklusohutuse alasel infopäeva vigurrajal sõiduoskust proovida ja oma liiklusalaseid teadmisi kontrollida,” ütles Kesklinna vanema asetäitja Jelena Kalbina.

Juba paari päeva pärast lähevad lapsed taas kooli ning paljud noored kasutavad sinna jõudmiseks just kaherattalist. „Seega on viimane hetk meelde tuletada, kuidas ohutult liigelda, milline on töökorras tõukeratas ja millised reeglid kehtivad elektrilise tõukerattaga liiklemisel,“ lisas politsei ennetusspetsialist.

Liiklusohutuse päev toimub 29. augustil Vabaduse väljakul kella 12-15. Turvalisele liiklemisele aitavad kaasa rendifirmad Bolt ja Tuul, kelle tõukerattaid saab kohapeal proovida ning tublimad saavad ka premeeritud.

Üritus on kõigile tasuta. Kuid juhul kui ilm on väga vihmane, siis turvalisuse huvides vigurrada läbida ei saa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.