"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
VIDEO JA FOTOD Lauri Laats: supi söömine on tervislik (1)
27. august 2021
Ilja Matusihis

Mustamäe Linnaosa Valitsus korraldas selle aasta augustis – sarnaselt meie põhjanaabrite pealinna Helsingi omavalitsusele – linnaosa lastele suunatud tasuta sooja lõuna pilootprojekti. Helsingis on juba 79 aastat pakutud suveperioodil parkides lastele sooja lõunasööki. Juuni algusest augusti alguseni – kattes koolivaheaja perioodi – saavad kõik alla 16-aastased kindlatel avalikel mänguväljakutel igal argipäeval tasuta sooja lõunasöögi.

Eestis on sellest põhjanaabrite pikaajalisest traditsioonist väga vähe juttu tehtud, ent Mustamäe Linnaosa Valitsus otsustas linnaosavanema eestvedamisel, et ometi just praegu on paras hetk siingi sarnase programmi käivitamiseks. Hiljuti toiduraiskamise vähendamise kampaaniat käivitades tõdes sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, et toiduabi vajavate inimeste arv on aastaga kasvanud pea 100%. Sarnaseid murelikke märke on täheldanud ka meie sotsiaaltöötajad. Paljud lapsed ei saa kodus täisväärtuslikku sooja toitu.

Vaata galeriid (36)

Selleks, et kõik lapsed saaksid kordki päevas täisväärtusliku lõuna, hakati Eestis 2006. aastast pakkuma põhikooli õpilastele tasuta koolitoitu. Aga mida teha siis, kui kooli parajasti pole, kui ei saa loota ka koolitoidule, suvevaheaeg on aga võrdlemisi pikk? Mustamäe Linnaosa Valitsus korraldas selle probleemi leevendamiseks – alustuseks pilootprojektina – linnaosa lastele augustis tasuta sooje lõunasööke. Üks kord nädalas, reedeti kell 13.00 pakuti augustis kõikidele lastele, kes selleks soovi avaldavad, Mustamäe Vilde 69 spordipargi mänguväljaku juures tasuta sooja lõunasööki.

Täna, 27. augustil toimus suvise pilootprojekti viimane lõunasöök ning linnaosavalitsuses algab kokkuvõtete tegemise aeg, et otsustada, mil moel järgmisel suvel jätkata. Mustamäe Linnaosa Valitsus tänab selle augustikuu pilootprojekti toitlustamisparterit restorani Restoran Armudu (restoranarmudu.ee), kes nõustus selles projektis kaasa lööma täiesti tasuta, heategevuse eesmärgil.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

märkaja
28. aug. 2021 18:07
See on hinnang ka Terviseameti poolt keedetud supi kohta!