"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
Luminori uuring: eestlased ostaksid lisaraha eest endale oma kodu (0)
27. august 2021
Pixabay

Luminori korraldatud uuringust selgus, et kui inimestel oleks lisaraha, kasutaksid nad seda kõige tõenäolisemalt unistuste täitmiseks ja ostaksid korteri, teeksid olemasolevas kodus remonti, reisiksid või soetaksid auto, vahendas BNS.

Kõige enam ehk 38 protsenti Eesti vastajad sooviksid soetada endale oma kodu, populaarne soov oli ka olemasoleva kodu remontimine, mida soovisid teha ligi kolmandik Balti riikide vastajatest, teatas Luminor. 

Uuringu kohaselt on kodu remontimine tähtsam üle 50-aastastele elanikele. Sageduselt kolmas vastus Läti ja Eesti vastajate seas oli reisimine ning nii vastasid enamasti alla 30-aastased noored. Seevastu Leedu elanikud eelistaksid soetada uue auto.

Ligi poolte Balti riikide elanike kohaselt on nende eesmärkide täitmiseks vaja rohkem kui 20 000 eurot. “Selle aasta esimese poole lõpus küündis Balti riikide elanikele eri eesmärkide täitmiseks väljastatud laenude maht 5,5 miljardi euroni. Loomulikult moodustavad sellest lõviosa kodulaenud, mida oleme kõige rohkem rahastanud,” rääkis Luminori Eesti jaepanganduse juht Tanel Rebane.

Balti riikide elanikud kasutaksid lisaraha ka tervise parandamiseks, suvila või puhkemaja ostmiseks ja hobidesse investeerimiseks.

Luminori uuring tehti 2021. aasta augustis koostöös turu-uuringufirmaga Norstat. Küsitluses osales 3003 Baltimaade elanikku vanuses 18–74 eluaastat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.