"Arendajad ei lase arhitektidel lähtuda inimeste vajadustest, vaid sellest, kuidas äriplaan võimalikult tulu tooks."

Kunstiakadeemia rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm
leia endale lähim vaktsineerimispunkt Nädalavahetusel saab kümnes Tallinna koolis eelregistreerimata vaktsineerida (0)
27. august 2021
Foto: Mats Õun

„Koolides saab vaktsineerida juba teist nädalavahetust järjest, sel korral kolmel päeval reedest pühapäevani ja eelmisest korrast erinevates koolides. See on hea võimalus enne kooli algust esimene vaktsiinidoos saada.,“ rääkis linnavalitsuse koroonaviiruse ennetusmeetmete koordinaator Ester Öpik.

“Eelkõige oleme koolides vaktsineerimise korraldamisel mõelnud õpilastele alates 12. eluaastast, kuid nii nagu ka eelmisel korral, on oodatud ka õpilaste täiskasvanud perekonnaliikmed, ümberkaudsed elanikud ja kõik teised, kes ei ole veel vaktsineerima jõudnud,” lisas Öpik.

Tallinna 21. Kool on üks kümnest koolist, kus tänasest pühapäevani eelregistreerimata vaktsineerida saab.

Eelkõige on koolides vaktsineerimine suunatud õpilastele alates 12. eluaastast. “Tullakse üksi volitusega, tullakse koos vanematega, võtame kõik vastu ja vaktsineerime Pfizer vaktsiiniga,” lausus ITK töötaja Grethel Tarmas.

Soovi korral saavad vaktsineeritud ka kõik täiskasvanud, kes kohale tulevad. Samuti ei pea vaktsineerima kodukoha koolis, see võib olla mistahes kool, kus parasjagu vaktsineerimispunkt avatud.

“Lapsevanemal on võimalus anda lapsega kaasa kirjalik vanema nõusolek või saata see digitaalselt suunatud aadressile. Ja olen ka näinud, et lapsevanemad tulevad lapsega kaasa, mis on samuti lubatud,” rääkis Öpik.

21. Kooli õpilane Hanna tuli vaktsineerima koos emaga. “Pidasime emaga nõu, rääkisime läbi ja otsustasime ära,” ütles Hanna.

Ema kinnitas, et tütart ei olnud üldse raske veenda vaktsineerima tulema. “Meie peres on kõik vaktsineeritud, kõik on sertifitseeritud, vaatasime ja otsustasime ja mõtlesime, et miks mitte päästa meie Eesti riik kinnipanemisest,” lisas Hanna ema Maria.

Vaktsineerimisega noorte hulgas ei olegi asi nii hull, arvas doktor Arkadi Popov, sest noored võtavad vaktsineerimise suhteliselt sõbralikult vastu.

Eestis tervikuna on vaktsineeritud kooliõpilasi üle 50 protsendi, Tallinnas on see number hinnanguliselt 43 protsenti.

“Ma arvan, et just noored, väga mõistlikud, ratsionaalsed ja väga hästi haritud inimesed, tulevad protsessiga ilusti kaasa,” nentis Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov.

Tallinna 21. Kooli direktor Meelis Kond tõdes, et nende koolis on vaktsineerituse tase üsna kõrge. “Medõde on saanud andmed, et meie koolis on vaktsineerimata üle 200 õpilase, aga kuna meil on üle 800 inimese selles eagrupis, siis ma arvan, et see protsent on üsna hea – üle seitsmekümne, kes on vaktsineeritud,” ütles Kond.

Reedest pühapäevani, 27.-29. augustil kella 10-20 saab kümnes Tallinna koolis eelregistreerimata vaktsineerida, vaktsineerimise võimalus on igas linnaosas. Augusti lõpuni on avatud ka vaktsineerimispunkt linnavalitsuse hoones.

Vaktsineerimispunktid on avatud järgmistes koolides:

  • Tallinna 21. Koolis (Raua 6)
  • Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32)
  • Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19)
  • Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Õismäe tee 28)
  • Tallinna Nõmme Põhikoolis (Raudtee 68)
  • Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9)
  • Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59)
  • Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9)
  • Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42)
  • Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187)

Õpilased võivad vaktsineerida mistahes koolis, kus võimalik, see ei pea olema kodukool.Koolidesse võivad minna vaktsineerima ka kõik teised soovijad.

Tervishoiuteenust pakuvad koolides Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Kiirabi ning SA Tallinna Koolitervishoid. Õpilaste vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Pfizer/BioNTech Comirnaty, mida on selle vanuserühma vaktsineerimiseks soovitanud riiklik ekspertkomisjon. Teise doosiga saab vaktsineerida kuue nädala pärast.

Vaktsineerimine on vabatahtlik, millest on teavitatud nii koole kui ka õpilasi ja lapsevanemaid. Õpilane saab vaktsineerima minna koos vanemaga või vanema antud kirjaliku nõusolekuga. Nõusoleku vormi leiab vajadusel Tallinna kodulehelt. Iga vaktsineeritu saab osaleda loosimises, mille auhindadeks on kruiisid, spaakülastused, kinkepiletid ja kinkekaardid. Peaauhinnaks on 30 iPadi, millest praeguseks on välja loositud üks.

Tallinna linnavalitsuse hoones (Vabaduse väljak 7) on vaktsineerimispunkt avatud tööpäevadel kella 10-20 kuni 31. augustini. Sissepääs on linnavalitsuse teenindussaali uksest. Vaktsineerimiseks kasutatakse vaktsiini Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna), tervishoiuteenust pakub Confido meditsiinikeskus. Augusti lõpuni Moderna Spikevaxiga vaktsineerijad jõuavad enne aktiivse viirushooaja algust saada ka teise vaktsiinidoosi. Spikevax ehk COVID-19 Vaccine Moderna kahe vaktsiinidoosi vahe on neli nädalat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.