"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Eesti on Afganistanist ära toonud 14 Afganistani kodanikku (2)
28. august 2021
UNICEF/Pilt on illustratiivne

Reedese seisuga on Eesti liitlaste abiga Kabulist evakueerinud 14 Afganistani kodanikku, kellest Eestisse on neist praeguse seisuga jõudnud 13 inimest.

Selle nädala keskel jõudis Tallinna esimene kuueliikmeline pere. Reede hilisõhtul saabus veel kaks Eestilt rahvusvahelist kaitset taotlevat Afganistani perekonda, kellest üks on kolme- ja teine neljaliikmeline.

Üks evakueeritud inimene pole veel Eestisse jõudnud.

Kõigi Eestisse saabunud Afganistani kodanikega viib politsei- ja piirivalveamet läbi rahvusvahelise kaitse menetluse ja otsustab kaitse andmise.

Valitsuse otsusega pakub Eesti kaitset kümnele Euroopa Liidu ja NATO-ga kaastööd teinud inimesele ning kuni 20-le Eesti organisatsioonidega koostööd teinud inimesele ja nende pereliikmele.

Kokku võtab Eesti Afganistanist vastu kuni 30 inimest. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
28. aug. 2021 17:34
MTÜ Mondo ja Eesti Pagulasabi kutsuvad üles toetama Afganistanist Eestisse jõudnud peresid. Praegusel ajahetkel saab peresid aidata kolmel erineval moel. https://www.ohtuleht.ee/1042106/kuidas-saad-aidata-afganistanist-eestisse-joudnud-peresid-paku-neile-uurikorterit-ja-tood-ning-anneta-vaimse-tervise-abistamiseks
Pille
28. aug. 2021 09:45
30 inimest+ iga pere 10 liiget ehk 300 inimest. afaanid on kõige raskemini intergeeruvad inimesed. Palju õnne! vasti loeme, kuidas pered puhkavad Afganistaanis.