"Tallinn tegigi minust selle inimese, kes ma praegu olen."

Laulja Ivo Linna
Tallinn avab Baltikumi ja Skandinaavia suurima välijõusaali (0)
29. august 2021
Pealinn

Tallinnas Tondiraba pargis avatakse pühapäeval Baltimaade ja Skandinaavia suurim välijõusaal 20 seadmega.

Kohapeal tutvustab uusi seadmeid ja treeningvõimalusi tunnustatud treener ja terviseedendaja Ott Kiivikas. Baltimaade suurimas, muudetavate raskustega seadmetest koosnevas kaheosalises välijõusaalis on kokku 20 seadet. Treeningseadmed on sobilikud kõigile olenemata vanusest või treeningtasemest. Ilmastikukindlate seadmetega välijõusaal võimaldab kõigil soovijatel teha efektiivset treeningut aastaringselt. Igaüks saab treenida endale sobival kellaajal, ja seda tasuta.

“Tondiraba pargi külastajatel on nüüd võimalus treenida kõiki põhilisi lihasgruppe. Vähese treeningkogemusega või vanemate inimeste jaoks on võimalik treenida minimaalse raskusega, millega suudab igaüks hakkama saada. Samas saavad ka treenitumad inimesed suurepärase koormuse, sest ainulaadse raskuse lisamise mehhanismiga on võimalik lisada 5 kilo kaupa arvestatavaid treeningraskusi,” kommenteeris seadmete maaletooja Peeter Leidmaa.

Treeningharjutuste sooritamist tutvustav Kiivikas lisas, et tal on hea meel näha uute treeningvõimaluste loomist, mis sai hoogu esimese koroonalaine ajal.

“Tegemist on vaieldamatult kõige innovaatilisemate välijõusaali seadmetega ja praktiliselt sarnaneb sellele, mida ka sisejõusaalis teha saab. Kuna jõusaal on kõikide spordialade baas, siis seda enam saavad seal harrastada kõik soovijad. Vastavalt statistikaameti andmetele on kulturism ja fitness Eestis hetkel kõige harrastatum spordiala 21 700 harrastajaga, järgnevad jalgpall 19 900 ning aeroobika ja rühmatreeningud 19 600 harrastajaga,” märkis Kiivikas.

Pühapäeval avatav Tondiraba park on unikaalne rohe- ja puhkeala, kuhu on lisaks välijõusaalile rajatud mitu suurt mänguväljakut, seiklusrada ja koerte jalutusväljakud. Niisamuti on mõeldud jalgratturitele – parki tuleb mugav taristu jalgrattaga sõitmiseks ja maastikurada.

Davidcityline’i rajatud välijõusaalide arv läheneb Eestis 20-le. Treeningseadmeid on võimalik kohata lisaks Tallinnale veel Harjumaal Sakus, Luigel, Kostiveres, Lool aga ka mujal Eestis, sealhulgas Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Tartumaal, Raplamaal, Käärikul, Tehvandil. Kõik seadmed on kasutajasõbralikud ja sobilikud kõigile olenemata vanusest või treeningtasemest. Toodete arendamisel on mõeldud eelkõige kasutajale, seega on iga välijõusaali treeningseadme küljes õpetus koos lihasgruppidega ning QR-koodi abil leitav harjutusvideo.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.